Klub Olimpijczyka przy ZSO1 w Terespolu
Strona Główna · Kategorie Newsów · Artykuły · Forum · LinkiSeptember 24 2018 09:15:30
Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Artykuły
Galeria
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj

PKOL
ZSO1 Terespol
Ostatnie Artykuły
Regulamin XXVIII Bie...
Pan Jan Wielki
ROK COUBERTINOWSKI 2013
MISTZOSTWA ŚWIATA W ...
Od 2015 Igrzyska Eur...
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Klaudia
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Po raz trzeci
Europejski Tydzień Sportu w Terespolu

Trzeci rok z rzędu Klub Olimpijczyka w Terespolu zaproponował w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu spędzanie aktywnie wolnego czasu na rolkach. 21 września o godz. 16.00 stawiła się niemal 90 osobowa grupa uczestników na boisku przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Rozpiętość wiekowa była dość duża, jednak nie to był najważniejsze, liczyła się dobra zabawa, możliwość aktywnego spędzenia czasu przy pięknej pogodzie i we wspaniałej atmosferze. Pan Andrzej Korbal zaproponował wiele konkurencji, min. slalom, czy przejazd pod wciąż obniżaną poprzeczką. Sporym wyzwaniem był przejazd po ruchomej desce. Wszyscy dali radę, sprostali wyzwaniu. W nagrodę każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe znaczki od PKOL i drobne gadżety. Na zakończenie uczestnicy w barwnej, hałaśliwej grupie przejechali ulicami miasta propagując ten rodzaj aktywności ruchowej wśród mieszkańców. Trasę przejazdu zabezpieczała policja. Dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

cheba dnia September 21 2018 18:57:07 0 Komentarzy · 16 Czytań · Drukuj
28 Powiatowe Biegi Uliczne za nami
Biegali „dla niepodległej”

28. Powiatowe Biegi Uliczne im Wincentego Kozłowskiego w Terespolu doskonale wpisały się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Otwarcie odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim: była flaga, hymn i znicz olimpijski. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego nauczyciela i znakomitego wychowawcy wielu pokoleń terespolskiej młodzieży. Młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze na jego grobie. Organizatorzy podsumowali konkurs plastyczny „Sportowy bohater narodowy”.
Przy pięknej, słonecznej pogodzie ruszyło radosne bieganie pod hasłem „dla niepodległej”. Odbyło się 15 biegów w różnych kategoriach wiekowych. Biegi ukończyło 453 osoby. Na najlepszych na mecie czekały medale, dyplomy i nagrody. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Jackiem Danilukiem. Tradycyjnie przybyli olimpijczycy: Urszula Kielan – srebrna medalistka IO z Moskwy w skoku w wzwyż i Dariusz Goździak – złoty medalista IO z Barcelony w pięcioboju nowoczesnym. W imieniu PKOL burmistrzowi Jackowi Danilukowi, Andrzejowi Korbalowi i Krystynie Pucer wręczyli brązowe medale „Za Zasługi Dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”. Nasi goście brali czynny udział w ceremonii otwarcia, nagradzali zwycięzców, pozowali do zdjęć, rozdawali autografy. Widać było, że ich obecność sprawia radość uczestnikom i podnosi rangę oprawy i całej imprezy.
Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka przy pomocy młodzieży Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Sponsorami nagród byli: Urząd Miasta Terespol, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, sklep „Puchatek” Joanny Kotowskiej, Kwiaciarnia „Stokrotka” Stanisławy Dac i pizzeria „Solare” Radosława Bancarzewskiego i PKOL.

cheba dnia September 21 2018 08:04:01 0 Komentarzy · 28 Czytań · Drukuj
Komunikat 28 Powiatowych Biegów Przełajowych
Komunikat końcowy 28. Powiatowych Biegów Ulicznych im. Wincentego Kozłowskiego
Terespol, 20. 09.2018 r.

cheba dnia September 21 2018 00:27:03 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 88 Czytań · Drukuj
Konkurs rozstrzygnięty!
WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„SPORTOWY BOHATER NARODOWY”


Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac z powiatu bialskiego. Jury stwierdza, ze poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, wszystkie prace były na temat. Uczestnicy konkursu posiadają niewątpliwie talent plastyczny oraz wiedzę na temat sportu i historii Polski. W związku z tym wyróżniono aż osiem prac konkursowych!
I m – Aleksandra Hryciuk – GM nr 9 Biała Podlaska
II m – Paulina Stukanowa – GM nr 2 Terespol
Maja Woźniak – SP Rokitno
III m – Weronika Tur – SP Chotyłów
Natalia Sawczuk – SP Rogoźnica

Wyróżnienia: Wiktoria Wawryniuk – SP Neple
Wiktoria Więcek – SP Chotyłów
Justyna Witkowska – SP Neple

Gratulacje! Wręczenie nagród 20 września, podczas 28. Powiatowych Biegów Ulicznych o godz. 10.00

cheba dnia September 19 2018 23:24:39 0 Komentarzy · 22 Czytań · Drukuj
Grali i zwiedzali
Grali i zwiedzali na Litwie

Od 13 do 15 września trwał wyjazd 38 osobowej grupy młodzieży Szkoły podstawowej nr 2 i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu na Litwę. Bazą wypadową były Druskienniki nad Niemnem. Mieliśmy okazję podziwiać uroki miasta i okolic podczas przejażdżki gondolami z wysokości 52 metrów. Skorzystaliśmy również z atrakcji parku wodnego w tej sanatoryjno – wypoczynkowej miejscowości. Miasteczko jest niezwykle urokliwe, a na ulicach słychać mowę w różnych językach świata, spotkać można było też naszych rodaków. W sobotę – 15 września w Lasdijai odbył się Międzynarodowy Turniej Eisstocka. Juniorzy zajęli 7 miejsce (Piotr Żmińczuk, Jakub Żądło, Agata Korzeniewska i Bartek Wiśniewski). Lepiej spisali się seniorzy, którzy grali w składzie: Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Zdzisław Wołoszko, Jacek Wiśniewski, Tomasz Czapski i zajęli wysokie, czwarte miejsce. W turnieju grały drużyny z Białorusi, Litwy i Polski.

cheba dnia September 16 2018 13:39:11 0 Komentarzy · 27 Czytań · Drukuj
Bezkonkurencyjni w eisstocka!
Terespol najlepszy w Brześciu!

Sukcesem zakończył się Międzynarodowy Turniej Eisstocka w Brześciu w dniu 28 lipca 2018r. dla „naszych”. W turnieju zorganizowanym z okazji Dni Brześcia wystąpiło 12 drużyn - reprezentacje miast, najsilniejszych ośrodków eisstocka: Grodno, Mińsk, Brześć oraz drużyna seniorów z Terespola. Drużyna w składzie: Andrzej Korbal, Jowita Korbal, Marek Czerwiński i Jacek Wiśniewski okazała się bezkonkurencyjna, wygrała zdecydowanie! „ Od samego początku do końca byliśmy mocno skoncentrowani na grze, nic nas nie rozpraszało. Gołym okiem widać było też postępy w technice gry zawodników. Wydaje się, że te właśnie czynniki były kluczem do zwycięstwa” – stwierdził grający trener, Andrzej Korbal.

cheba dnia August 01 2018 11:27:18 0 Komentarzy · 53 Czytań · Drukuj
Uczcili biegając
Pamiętamy!

Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z najpopularniejszych i największych biegów, organizowanych na terenie Warszawy. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego – tak istotnych dla każdego mieszkańca Warszawy. W tym roku ponownie do wyboru były dwa dystanse, 5 lub 10 kilometrów. Na starcie stanęło rekordowo 12 000 uczestników. Tysiące płonących zniczy, mrok, identyczne koszulki, opaski na ramieniu zawodników, minuta ciszy, Rota. W takiej oprawie 28 lipca 2018 r. rozpoczął się 28. Bieg Powstania Warszawskiego. Na wózkach najlepszy okazał się Witold Misztela. Na dystansie 5 km wygrali: Ewa Jagielska i Piotr Mielewczyk, a na 10 km: Iza Trzaskalska i Kamil Karbowiak. Jak co roku wystartowali oprócz Izy inni mieszkańcy Terespola: Aleksandra Kotowska, Agnieszka Marchlewska, Katarzyna Tabulska, Krystyna Pucer i Dawid Rafałko. Miło było spotkać na biegowej trasie absolwentów terespolskiego liceum. Biegali min.: Aleksandra Czarna, Mariola Kośko, Mirek Kośko, Jarek Pucer. Wspólnie z kombatantami – uczestnikami Powstania Warszawskiego i mieszkańcami stolicy uczciliśmy 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na sportowo! Wzięliśmy udział w akcji charytatywnej i pobiegliśmy dla Filipa i Dawidka.

cheba dnia July 29 2018 15:06:28 0 Komentarzy · 61 Czytań · Drukuj
Dni Terespola na sportowo
UDANIE ORGANIZACYJNIE I SPORTOWO

Udanie organizacyjnie i sportowo zakończył się Międzynarodowy Turniej Eisstocka o Puchar Burmistrza Miasta Terespol, z okazji Dni Terespola w dniu 15 lipca 2018 r. Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka, a sponsorem Urząd Miasta. Podczas zawodów obecni byli zacni goście: Władimir Czernow, mer Brześcia, wicekonsul z Brześcia, Paweł Borawski, sekretarz miasta, Józef Paderewski oraz burmistrz, Jacek Danieluk. Sędzią głównym rywalizacji był Udo Raicheneker. Wystartowało 9 drużyn reprezentujących Polskę i Białoruś. Niezbyt gościnni okazali się gospodarze, którzy w składzie: Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Zdzisław Wołoszko, Tomasz Czapski i Jacek Wiśniewski zajęli pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Real Brześć, a na trzecim Bizon Brześć. Juniorzy z Terespola zajęli piąte miejsce, a U16 ósme. Sześć czołowych zespołów otrzymało okazałe puchary, a pierwsza trójka medale.

cheba dnia July 15 2018 16:57:43 0 Komentarzy · 42 Czytań · Drukuj
XVII Olimpiada Przedszkolaka
Niemal jak na igrzyskach…

Niemal jak na prawdziwych Igrzyskach Olimpijskich walczyły terespolskie przedszkolaki na zorganizowanej przez Klub Olimpijczyka XVII Olimpiadzie Przedszkolaka w dniu 19 czerwca 2018 r. Uroczyste otwarcie odbyło się z elementami ceremoniału olimpijskiego. Była flaga i hymn olimpijski oraz zapalenie znicza olimpijskiego, wszystko przy współudziale maluchów. Hasło przewodnie tegorocznych zawodów, to: „Sprawni dla Niepodległej”. Trzeba przyznać, że dzieci pięknie wpisały się w obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, pokazały też jak powinien wyglądać prawdziwy kibic. Niemal wszyscy ubrani byli w barwach biało-czerwonych. Dzieci popisały się również wiedzą nt. MŚ w piłce nożnej. Doskonale znają pierwszego rywala Polaków i przewidują wysoką wygraną „naszych”. Przy dźwiękach skocznej muzyki maluchy przystąpiły do poszczególnych konkurencji. Wszystkie były przystosowane do potrzeb i możliwości uczestników. Nie było żadnej rywalizacji, konkurencje nie sprawiały żadnych trudności, a w razie potrzeby dzieci mogły liczyć na dyskretną pomoc młodzieży. Widać było, że ruch i zabawa sprawiają maluchom wiele radości. Raz jeszcze okazało się, że jest to bardzo dobry sposób na promowanie aktywności ruchowej w tak młodym wieku. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy, które przygotowała młodzież w ramach konkursu „Dyplom dla przedszkolaka”.

Zawody odbyły się w parku przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Przy organizacji pomagała młodzież Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 2. W ceremonii otwarcia udział wzięli: burmistrz miasta, Jacek Danieluk, dyr. Przedszkola Miejskiego, Joanna Oleszczuk, dyr. Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, Bogdan Korzeniewski, ks. Radosław Szucki. Sponsorem nagród dla Przedszkola był Urząd Miasta w Terespolu.


cheba dnia June 19 2018 13:18:30 0 Komentarzy · 83 Czytań · Drukuj
Pobiegli przez granicę
Zwyciężył duch sportu i przyjaźni

O godz. 10.30 w dniu 16 czerwca 2018 r. wystartował XIII Międzynarodowy Bieg Przyjaźni z Brześcia. Trasa liczyła około 10 km. Pierwszy zawodnik na mecie w Terespolu – Dzitry Hryhoreu (BLR) pojawił się dokładnie po 31 minutach. Na drugim miejscu z czasem 31:34 zameldował się Andrii Pyasetskyy (UKR), a trzecie miejsce zajął Oleksandr Kryrzewycz (UKR). Wśród kobiet wygrała Alena Shumik (UKR) z czasem 37:41, druga była Tetyana Byelovol (UKR) – 39.00, a trzecia Natallia Zasim z czasem 42.05 (BLR). W kategorii do lat 18 wygrali: Dominika Maciuk (Pol) i Marek Prokopiuk (Pol), w kategorii 19 – 29: Olga Botvich (Pol) i Marat Sovan (BLR), 30 – 39 lat: Tatsiana Hardziyeuskaya (BLR) i Grzegorz Jakuszko (Pol), 40 – 49 lat: Alina Wołosz (Pol) i Aliaksandr Aniskevich (BLR), w kategorii 50+: Renata Sikora (Pol)i Yury Salodki (BLR). Wyróżnieni zostali również najmłodsi zawodnicy: Dominika Masiuk (Pol) i Szymon Sacharuk (Pol) oraz najstarsi: Halina Nanhzyna (BLR) i Eugeniusz Marczuk (Pol). Bieg ukończyło 86 osób z Ukrainy, Białorusi i z Polski. Wszyscy uczestnicy z rąk medalistów olimpijskich: Władysława Zielińskiego (brąz w kajakach – Rzym 1960), Kazimierza Czarneckiego (brąz podnoszenie ciężarów – Montreal 1976) i Dariusza Goździaka (złoto w pięcioboju nowoczesnym – Barcelona 1992) otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. W kategorii open kobiet i mężczyzn najlepsza szóstka otrzymała również statuetki i nagrody pieniężne. W poszczególnych kategoriach wiekowych pierwsza trójka zawodników otrzymała statuetki. Zawody honorowym patronatem objęli: Polski Komitet Olimpijski i Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Sponsorami byli: Urząd Marszałkowski w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Urząd Miasta Terespol. Swoją obecnością zaszczycili: wicewojewoda lubelski – Robert Gmitruczuk, burmistrz miasta Terespol, Jacek Danieluk, przewodniczący Rady Miasta, Jarosław Tarasiuk, wiceprzewodnicząca, Ewa Zając oraz radni miasta. Stronę brzeską reprezentowali: wicekonsul, Sergiej Botwicz, Dyrektor Sportu i Turystyki Woj. Brzeskiego, Mikołaj Głuszczenia, Naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Brześć, Aleksja Okrug, Szef Administracji Obwodu Brzeskiego Gienadij Borysiuk. Organizatorami biegu byli: Miejski Ośrodek Kultury, Klub Olimpijczyka i Urząd Miasta w Terespolu.

Oficjalne wyniki dostępne na stronie: time2go.pl

cheba dnia June 16 2018 23:47:53 0 Komentarzy · 63 Czytań · Drukuj
Klub Olimpijczyka na XX Pikniku Olimpijskim
Byliśmy na XX Pikniku Olimpijskim W Warszawie!

9 czerwca w Parku Kępa Potocka w Warszawie, odbył się jubileuszowy 20. Piknik Olimpijski. Jubileusz był okazją do tego, by po raz pierwszy, wprowadzić elementy ceremoniału olimpijskiego. Moc atrakcji zamieniło ten dzień w prawdziwe święto sportu i rekreacji. Wszystko to za sprawą niezliczonych atrakcji i wspaniałych uczestników. Wielką, atrakcją była możliwość spotkania ponad 150 polskich medalistów olimpijskich. Piknik Olimpijski to impreza o charakterze promującym aktywny styl życia, zdrowie, sport i olimpizm, a także stwarzająca możliwość czynnego uczestnictwa w programie sportowym osobom w każdym wieku. Tegoroczna edycja była poświęcona III Młodzieżowym Igrzyskom Olimpijskim w argentyńskim Buenos Aires i z tego względu wiele atrakcji było przygotowanych specjalnie dla dzieci i młodzieży. Wystawionych zostało blisko 40 stanowisk promujących dyscypliny sportowe, nie tylko olimpijskie. Odbyły się pokazy, konkursy, występy na scenie oraz rozgrywki i gry. Każdy uczestnik, który wziął udział w dowolnej konkurencji otrzymał jedną z tysięcy nagród. Na Pikniku nie zabrakło stoisk Polskiego Komitetu Olimpijskiego, czyli: Strefy Idei Olimpijskiej, Polskich Nadziei Olimpijskich czy Fair Play.
Nie mogło zabraknąć Klubu Olimpijczyka z Terespola podczas tak ważnego dnia sportu! Terespol reprezentowała silna grupa 50 osób. Skorzystaliśmy z niepowtarzalnej okazji, aby porozmawiać z Mistrzami, zaprosić ich do wspólnego zdjęcia i otrzymać pamiątkowe autografy. Najmłodsi uczestnicy Pikniku zmierzyli się ze sportowcami w przeciąganiu liny i skakaniu przez gumę. Był wspólny taniec z cheerleaderkami, malowanie buziek, "ekstremalne" skoki na eurobangee i udział w konkursie plastycznym. Nieco starsi strzelali na bramkę, rozgrywali mecze siatkówki i koszykówki. Wzięliśmy udział w biegu Warszawa – Buenos Aires na dystansie 12 322 km. Duża grupa „naszych” pływała na kajakach.
Z pewnością pojawimy się na Pikniku za rok, wspólnie będziemy obchodzić 100 lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


cheba dnia June 11 2018 13:24:16 0 Komentarzy · 67 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 32 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2008 by patryk18duch