Klub Olimpijczyka przy ZSO1 w Terespolu
Strona Główna · Kategorie Newsów · Artykuły · Forum · LinkiMay 22 2018 19:09:33
Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Artykuły
Galeria
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj

PKOL
ZSO1 Terespol
Ostatnie Artykuły
Pan Jan Wielki
ROK COUBERTINOWSKI 2013
MISTZOSTWA ŚWIATA W ...
Od 2015 Igrzyska Eur...
Skrócone przepisy gr...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Klaudia
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Pobiegnij przez granicę UE!
Pobiegnij przez granicę UE!

Już 16 czerwca odbędzie się XIII Międzynarodowy Bieg Przyjaźni na trasie Brześć – Terespol. Zgłoszenia tylko do 26 maja osobiście lub mailowo: mokterespol@wp.pl. Bliższe informacje nt. Biegu oraz zgłoszenia na stroni: mokterespol.com

W zgłoszeniu należy podać: 1. Imię i nazwisko jak w paszporcie; 2. Datę urodzenia, 3. Obywatelstwo; 4. Serię i numer paszportu, datę jego wydania i ważności; 5. Miejsce zamieszkania; 6. Miejsce pracy, stanowisko/wykonywany zawód; 7. Telefon kontaktowy; 8. Jeśli reprezentuje klub sportowy prosimy o podanie jego nazwy.

Ponadto, aby wziąć udział w BIEGU PRZYJAŹNI, należy:
1. Posiadać aktualny paszport, ważny co najmniej do 17 września br.;
2. Zapoznać się z Regulaminem Biegu.
3. Wypełnić i dostarczyć niezbędne oświadczenia,

WSZELKIE PYTANIA prosimy kierować mailowo (mokterespl@wp.pl), telefonicznie: 83 375 22 65 i 507 170 018 lub poprzez profil MOK na Facebooku.

cheba dnia May 08 2018 07:37:59 0 Komentarzy · 22 Czytań · Drukuj
Grali w Terespolu
VII Turniej Eisstocka w Terespolu

Dwa dni trwał VII Międzynarodowy Turniej Eisstocka w Terespolu. 29 i 30 kwietnia 2018 r. 14 drużyn z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Polski grali na parkingu przy ul. Wojska Polskiego oraz na boisku ALO. Dopisała pogoda, w związku z tym zawody były wielkim świętem dla zawodników i kibiców. Organizatorem Turnieju był UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka. W ceremonii otwarcia uczestniczył burmistrz miasta Terespol, Jacek Danieluk oraz Udo Raicheneker, przedstawiciel eisstocka na Europę. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie. Tym razem gospodarze okazali się bardzo gościnni i pozwolili wygrać rywalom. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Litwy U19, przed Brześciem U19. Na najniższym podium uplasowała się również drużyna z Brześcia U23. Z naszych najlepiej zaprezentowała się drużyna seniorów, w składzie: Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Zdzisław Wołoszko, Tomasz Czapski i Jacek Wiśniewski, którzy zajęli 6 miejsce. U19 zajęła 10 miejsce, a U16 uplasowała się na 11 miejscu. Wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary i dyplomy, a trzy najlepsze drużyny medale. Sponsorem zawodów był Urząd Miasta Terespol i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

cheba dnia April 30 2018 17:04:21 0 Komentarzy · 43 Czytań · Drukuj
Wyniki Biegów Katyńskich, Terespol 2018
KOMUNIKAT 10. KATYŃSKICH POWIATOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH,
TERESPOL, 13.04.2018 r.

Dostępny jest również filmik Radio Biper, zapraszamy do oglądania:
https://www.youtube.com/watch?v=f1wVUGZO8NM

cheba dnia April 16 2018 13:01:33 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 89 Czytań · Drukuj
Biegali w Terespolu!
X KATYŃSKIE POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE, TERESPOL, 13.04.2018

Około 500 osób ukończyło X Katyńskie Powiatowe Biegi Przełajowe w dniu 13 kwietnia 2018 roku w Terespolu. Otwarcie było zgodne z ceremoniałem olimpijskim. Pamięć polskich olimpijczyków zamordowanych w Katyniu uczczono podczas apelu poległych. Minutą ciszy uczczono również pamięć Prezesa PKOL, Piotra Nurowskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Zawody były jednocześnie inauguracją powiatowych obchodów Dni Olimpijczyka, z tej okazji odczytany został Apel Olimpijski. Głos zabierali: burmistrz miasta Jacek Danieluk, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, Bogdan Korzeniewski. Oficjalnie zawody otworzyła trzykrotna olimpijka, Lidia Chojecka. Organizatorzy podsumowali Powiatowy Konkurs Plastyczny: „Mój bohater IO w PyeongChang. Nagrody ufundowane przez PKOL otrzymali: Helena Sacharuk – SP Neple, Dawid Baraniuk – Chotyłów, Emil Jankowski i Krystian Pilipczuk – Dobryń, Sebastian Bernad – Dobryń, Maja Woźniak – Neple, Magdalena Dabrowska – nr 1 Terespol, Justna Witkowska – Neple i Paulina Fedorczuk – nr 2 Terespol. Patronat prasowy nad imprezą objęło "Słowo Podlasia". Ruszyło radosne bieganie, dopisała pogoda, kibice i budząca się do życia przyroda. Odbyło się 15 biegów na dystansie od 500 m do 1200 metrów. Startowali reprezentanci szkół powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Najlepsi otrzymali medale, dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Terespol i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Zawodnicy walczyli zgodnie z zasadą fair play. Taka postawa bardzo podobała się kibicom, którzy gromkimi brawami oklaskiwali wysiłek wszystkich uczestników bez wyjątku. Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka i Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu. Tradycyjnie, na mecie można było spróbować ciasta i napić się gorącej herbaty i kawy.
Pełny Komunikat w poniedziałek! Zdjęcia już w galerii!

cheba dnia April 13 2018 22:02:09 0 Komentarzy · 68 Czytań · Drukuj
Wyniki Konkursu!!!
Protokół Powiatowego Konkursu
„MÓJ BOHATER IGRZYSK OLIMPIJSKICH W PYEONGCHANG”


Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac z powiatu Bialskiego. Po wnikliwej weryfikacji jury wyróżniło następujące prace:


- w kategorii klas I – III SP:

I m. –Helena Sacharuk – kl I SP Neple, op. Beata Kołodziejczyk
II m. – Dawid Baraniuk – kl II SP Chotyłów, op. Artur Sieraj
III m. – Emil Jankowski – kl III SP Dobryń Duży – op. Elżbieta Kotyra
- Krystian Pilipczuk – kl III SP Dobryń Duży – op. Elżbieta Kotyra

- w kategorii klas IV – VII SP:

I m. – Sebastian Bernad – kl VI SP Dobryń Duży, op. Marzena Niedźwiedż
II m. – Maja Marta Woźniak – kl IV SP Neple – op. Edyta Drobysz
III m. – Magdalena Dąbrowska – kl V SP nr 1 Terespol – op. Edyta Drobysz
- Justyna Witkowska – kl IV SP Neple – op. Edyta Drobysz

- w kategorii Gimnazjum :

III m - Paulina Fedorczuk - GM nr 2 Terespol, op. Edyta Drobysz

Nagrody wyróżnionym zostaną wręczone 13 kwietnia (piątek) 2018r. o godz. 10.00 w Terespolu podczas uroczystego otwarcia X Katyńskich Powiatowych Biegów Przełajowych


Gratulujemy i zapraszamy!

cheba dnia April 10 2018 09:47:37 0 Komentarzy · 49 Czytań · Drukuj
Grali na Mistrzostwach Świata!
Mistrzostwa Świata Seniorów w Eisstocka

Mistrzostwa Świata odbyły się w Austrii, w Amstetten. Trwały od 27 lutego do3 marca. Polskę reprezentowała drużyna z Terespola w składzie: Karolina Zajączkowska, Agata Korzeniewska, Jowita Korbal i Paulina Biłanicz. Dziewczęta zajęły czwarte miejsce w grupie. Dobrze wypadły w grze na celność. W przyszłym roku w nagrodę Polska będzie mogła wystawić trzy zawodniczki w indywidualnej grze na celność. Drużyna mieszana: Bartosz Wiśniewski, Andrzej Korbal (Terespol) i Roman Kaczmarek, Tadeusz Godziatkowski (Bydgoszcz) zajęła szóste miejsce. Występ w Austrii opiekun drużyny, Andrzej Korbal podsumowuje jako przeciętny. Oprócz czysto sportowego, niezwykle ważny aspekt towarzyski wyjazdu. Dziewczęta nawiązały mnóstwo znajomości. Zaprzyjaźniły się zwłaszcza z ekipami Austrii i Brazylii.

cheba dnia March 05 2018 15:32:03 0 Komentarzy · 54 Czytań · Drukuj
Grali w Austrii
Mistrzostwa Europy w Eisstocka

Od 20 do 24 lutego trwały Mistrzostwa Europy w Eisstocka. W Amstetten, w Austrii Polskę reprezentowały dwie drużyny. W kategorii U16 piąte miejsce zajęli: Karolina Zajączkowska, Agata Korzeniewska, Piotr Żmińczuk i Jakub Żądło. Niezły występ w indywidualnym konkursie rzutów na odległość zanotował Jakub Żądło, który uplasował się na VIII miejscu. W kategorii U19 Polskę reprezentowali: Bartosz Martyniuk, Piotr Wiśniewski, Karol Bieńkowski i Jakub Tymon. Zajęli jedenaste miejsce. Trzech z tych chłopców trenuje dopiero od 3 miesięcy. Nie wiele można był oczekiwać po ich grze. Pojechali na zawody po naukę.

cheba dnia March 05 2018 15:30:06 0 Komentarzy · 51 Czytań · Drukuj
Pobiegli Tropem Wilczy
W Terespolu uczcili pamięć Wyklętych

Obchody pamięci Żołnierzy Wyklętych w Terespolu rozpoczęły się 4 marca 2018 r. o godz. 12.00 uroczystą mszą świętą, którą odprawił i wygłosił homilię ksiądz Zbigniew Rozmysł. Delegacje złożyły kwiaty przy muralu upamiętniających żołnierzy. Zebranych powitał burmistrz miasta Jacek Danieluk. Zawodnicy i kibice wspólnie odśpiewali Rotę. Na starcie stanęło 110 uczestników. Przedstawiciele Regimentu Domu Radziwiłłów w Terespolu, Janusz Kopczyński i Jarosław Pytka oddali honorowy wystrzał z armaty dający sygnał do biegu. Trasa prowadziła ulicami miasta: Graniczna, Czerwonego Krzyża, Sienkiewicza, Kraszewskiego, Czerwonego Krzyża z metą na ulicy Granicznej. Wszyscy w dobrej kondycji dotarli do mety. Wśród kobiet wygrała Aleksandra Kotowska, a wśród mężczyzn Kewin Zielonka, dodatkowo otrzymali oni nagrody rzeczowe od organizatorów. Najmłodszy zawodnik miał 6 lat, a najstarszy 60. Oprócz medali na mecie czekały na zawodników przepyszna zupa oraz herbata, które ufundowała Galeria Smaków pani Agnieszki Drab. Głównym sponsorem biegu był Urząd Miasta w Terespolu. Organizatorem był Klub Olimpijczyka, Akademickie Liceum Ogólnokształcące i Urząd Miasta w Terespolu.

cheba dnia March 04 2018 18:06:50 0 Komentarzy · 68 Czytań · Drukuj
Grali w eisstocka
Kolejny Turniej w Terespolu

7 drużyn z Białorusi i Polski wystartowało w Turnieju Eisstocka. Organizatorem zawodów w dniu 14 stycznia 2018 r. był Klub Olimpijczyka. Mimo chłodu, śmiało można powiedzieć, że zawody były udane pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Nad sprawnym ich przeprowadzeniem czuwał Andrzej Korbal. Niezbyt gościnni okazali się gospodarze. Zwyciężyła drużyna chłopców U16: Piotr Żmińczuk, Bartek Wiśniewski, Jakub Żądło i Bartek Maryniuk. Drugie miejsce zajęli seniorzy z Brześcia, a trzecie seniorze z Terespola. Kolejne lokaty zajęli: U19 Brześć, dziewczęta Terespol, U19 Terespol i U16 Brześć.

cheba dnia January 14 2018 14:42:29 0 Komentarzy · 70 Czytań · Drukuj
Spotkanie Noworoczne Rodziny Olimpijskiej 2018
Terespol na spotkaniu noworocznym

Prezydent Andrzej Duda i jego Małżonka Agata Kornhauser-Duda byli honorowymi gośćmi Noworocznego Spotkania Polskiej Rodziny Olimpijskiej, które w poniedziałek (8 stycznia) odbyło się w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie. W spotkaniu wzięli udział mistrzowie i medaliści olimpijscy kilku pokoleń, ich trenerzy, działacze sportowi, przedstawiciele świata polityki, kultury, nauki, medycyny i biznesu. Tradycyjnie, obecni byli również przedstawiciele Klubu Olimpijczyka z Terespola. W spotkaniu uczestniczyły Anna Pietrusik i Krystyna Pucer. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz Prezydent RP Andrzej Duda. Wszyscy miniony rok ocenili jako pomyślny dla polskiego sportu - w jego trakcie nasi reprezentanci wielokrotnie stawali na podium mistrzostw świata i Europy, zawodów Pucharu Świata i wielu innych prestiżowych imprez. Wyrazili jednocześnie nadzieję, że jeszcze bardziej udany będzie rok bieżący, w którym polskich sportowców czekają m.in. XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang czy finały piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Prezydent Andrzej Duda stwierdził m.in., że każde państwo pragnące zaistnieć na arenie międzynarodowej stara się mieć sportowców z sukcesami. „ My takich mamy, a tym, którzy w minionym 100-leciu je osiągali należy się nasz ogromny szacunek i wdzięczność” - powiedział. Polski Komitet Olimpijski wręczył okolicznościowe statuetki za wspieranie jego działalności w roku 2017, podziękował swoim sponsorom i partnerom. Prezesi 13 polskich związków sportowych, których zawodnicy zanotowali w roku 2017 największe sukcesy, odebrali przyznane im przez PKOl okolicznościowe statuetki. Wielkie Honorowe Nagrody Sportowe PKOl im. Piotra Nurowskiego otrzymali: żeglarskie mistrzynie świata w klasie 470 - Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska, ich trener Zdzisław Staniul oraz reprezentacja Polski w piłce nożnej. Doroczne Nagrody Nadziei Olimpijskich odebrali: kajakarki AZS AWF Katowice - Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek (z trenerem Piotrem Pisulą) oraz pływak UKS G-8 Warszawa-Bielany - Kacper Stokowski (z trenerem Pawłem Wołkowem). Życzenia sukcesów na południowokoreańskich obiektach sportowych przekazał polskim sportowcom ambasador tego kraju w Polsce - Choi Sung Joo. Przekazał olimpijskie maskotki parze prezydenckiej, a prezes PKOl - specjalnie przygotowany plakat z hasłem "Jesteśmy jedną drużyną". Uroczystość uświetnił międzynarodowy kwartet smyczkowy, który wykonał kilka koreańskich melodii. Kuluarowe spotkania trwały do późnych godzin nocnych. Wykorzystałyśmy te chwile do rozmowy ze starymi przyjaciółmi, zawarłyśmy nowe znajomości. Wspaniałe chwile uwieczniłyśmy na zdjęciach.


cheba dnia January 09 2018 18:48:26 0 Komentarzy · 100 Czytań · Drukuj
Udany wyjazd do Brześcia
Śmigali na łyżwach w Brześciu

Po raz kolejny Klub Olimpijczyka w Terespolu zorganizował wyjazd do Brześcia. Pod opieką Andrzeja Korbala wyjechało niemal 30 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. W Twierdzy Brzeskiej trafiliśmy na niecodzienną uroczystość, a mianowicie odbywała się tam uroczysta przysięga z całego obwodu brzeskiego. Wydarzenie zgromadziło bardzo dużą ilość wojska i jeszcze większą widownię. W szybkim tempie zwiedziliśmy również Brześć. Jednak głównym punktem programu była jazda na łyżwach. Na lodowisku, gdzie, na co dzień trenuje Dynamo Brześć daliśmy prawdziwy popis. Tafla była niemal do naszej dyspozycji. Mała ilość użytkowników umożliwiała zarówno jazdę szybką, jak i finezyjną. Nieliczne upadki, które zdarzają się najlepszym, nikogo nie zniechęcały, przeciwnie, motywowały do jazdy i jeszcze większych wyzwań.

cheba dnia December 17 2017 08:46:45 0 Komentarzy · 92 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 31 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2008 by patryk18duch