Klub Olimpijczyka przy ZSO1 w Terespolu
Strona Główna · Kategorie Newsów · Artykuły · Forum · LinkiJuly 18 2018 10:11:58
Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Artykuły
Galeria
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj

PKOL
ZSO1 Terespol
Ostatnie Artykuły
Pan Jan Wielki
ROK COUBERTINOWSKI 2013
MISTZOSTWA ŚWIATA W ...
Od 2015 Igrzyska Eur...
Skrócone przepisy gr...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Klaudia
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Dni Terespola na sportowo
UDANIE ORGANIZACYJNIE I SPORTOWO

Udanie organizacyjnie i sportowo zakończył się Międzynarodowy Turniej Eisstocka o Puchar Burmistrza Miasta Terespol, z okazji Dni Terespola w dniu 15 lipca 2018 r. Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka, a sponsorem Urząd Miasta. Podczas zawodów obecni byli zacni goście: Władimir Czernow, mer Brześcia, wicekonsul z Brześcia, Paweł Borawski, sekretarz miasta, Józef Paderewski oraz burmistrz, Jacek Danieluk. Sędzią głównym rywalizacji był Udo Raicheneker. Wystartowało 9 drużyn reprezentujących Polskę i Białoruś. Niezbyt gościnni okazali się gospodarze, którzy w składzie: Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Zdzisław Wołoszko, Tomasz Czapski i Jacek Wiśniewski zajęli pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Real Brześć, a na trzecim Bizon Brześć. Juniorzy z Terespola zajęli piąte miejsce, a U16 ósme. Sześć czołowych zespołów otrzymało okazałe puchary, a pierwsza trójka medale.

cheba dnia July 15 2018 16:57:43 0 Komentarzy · 4 Czytań · Drukuj
XVII Olimpiada Przedszkolaka
Niemal jak na igrzyskach…

Niemal jak na prawdziwych Igrzyskach Olimpijskich walczyły terespolskie przedszkolaki na zorganizowanej przez Klub Olimpijczyka XVII Olimpiadzie Przedszkolaka w dniu 19 czerwca 2018 r. Uroczyste otwarcie odbyło się z elementami ceremoniału olimpijskiego. Była flaga i hymn olimpijski oraz zapalenie znicza olimpijskiego, wszystko przy współudziale maluchów. Hasło przewodnie tegorocznych zawodów, to: „Sprawni dla Niepodległej”. Trzeba przyznać, że dzieci pięknie wpisały się w obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, pokazały też jak powinien wyglądać prawdziwy kibic. Niemal wszyscy ubrani byli w barwach biało-czerwonych. Dzieci popisały się również wiedzą nt. MŚ w piłce nożnej. Doskonale znają pierwszego rywala Polaków i przewidują wysoką wygraną „naszych”. Przy dźwiękach skocznej muzyki maluchy przystąpiły do poszczególnych konkurencji. Wszystkie były przystosowane do potrzeb i możliwości uczestników. Nie było żadnej rywalizacji, konkurencje nie sprawiały żadnych trudności, a w razie potrzeby dzieci mogły liczyć na dyskretną pomoc młodzieży. Widać było, że ruch i zabawa sprawiają maluchom wiele radości. Raz jeszcze okazało się, że jest to bardzo dobry sposób na promowanie aktywności ruchowej w tak młodym wieku. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy, które przygotowała młodzież w ramach konkursu „Dyplom dla przedszkolaka”.

Zawody odbyły się w parku przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Przy organizacji pomagała młodzież Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 2. W ceremonii otwarcia udział wzięli: burmistrz miasta, Jacek Danieluk, dyr. Przedszkola Miejskiego, Joanna Oleszczuk, dyr. Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, Bogdan Korzeniewski, ks. Radosław Szucki. Sponsorem nagród dla Przedszkola był Urząd Miasta w Terespolu.


cheba dnia June 19 2018 13:18:30 0 Komentarzy · 47 Czytań · Drukuj
Pobiegli przez granicę
Zwyciężył duch sportu i przyjaźni

O godz. 10.30 w dniu 16 czerwca 2018 r. wystartował XIII Międzynarodowy Bieg Przyjaźni z Brześcia. Trasa liczyła około 10 km. Pierwszy zawodnik na mecie w Terespolu – Dzitry Hryhoreu (BLR) pojawił się dokładnie po 31 minutach. Na drugim miejscu z czasem 31:34 zameldował się Andrii Pyasetskyy (UKR), a trzecie miejsce zajął Oleksandr Kryrzewycz (UKR). Wśród kobiet wygrała Alena Shumik (UKR) z czasem 37:41, druga była Tetyana Byelovol (UKR) – 39.00, a trzecia Natallia Zasim z czasem 42.05 (BLR). W kategorii do lat 18 wygrali: Dominika Maciuk (Pol) i Marek Prokopiuk (Pol), w kategorii 19 – 29: Olga Botvich (Pol) i Marat Sovan (BLR), 30 – 39 lat: Tatsiana Hardziyeuskaya (BLR) i Grzegorz Jakuszko (Pol), 40 – 49 lat: Alina Wołosz (Pol) i Aliaksandr Aniskevich (BLR), w kategorii 50+: Renata Sikora (Pol)i Yury Salodki (BLR). Wyróżnieni zostali również najmłodsi zawodnicy: Dominika Masiuk (Pol) i Szymon Sacharuk (Pol) oraz najstarsi: Halina Nanhzyna (BLR) i Eugeniusz Marczuk (Pol). Bieg ukończyło 86 osób z Ukrainy, Białorusi i z Polski. Wszyscy uczestnicy z rąk medalistów olimpijskich: Władysława Zielińskiego (brąz w kajakach – Rzym 1960), Kazimierza Czarneckiego (brąz podnoszenie ciężarów – Montreal 1976) i Dariusza Goździaka (złoto w pięcioboju nowoczesnym – Barcelona 1992) otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. W kategorii open kobiet i mężczyzn najlepsza szóstka otrzymała również statuetki i nagrody pieniężne. W poszczególnych kategoriach wiekowych pierwsza trójka zawodników otrzymała statuetki. Zawody honorowym patronatem objęli: Polski Komitet Olimpijski i Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Sponsorami byli: Urząd Marszałkowski w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Urząd Miasta Terespol. Swoją obecnością zaszczycili: wicewojewoda lubelski – Robert Gmitruczuk, burmistrz miasta Terespol, Jacek Danieluk, przewodniczący Rady Miasta, Jarosław Tarasiuk, wiceprzewodnicząca, Ewa Zając oraz radni miasta. Stronę brzeską reprezentowali: wicekonsul, Sergiej Botwicz, Dyrektor Sportu i Turystyki Woj. Brzeskiego, Mikołaj Głuszczenia, Naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Brześć, Aleksja Okrug, Szef Administracji Obwodu Brzeskiego Gienadij Borysiuk. Organizatorami biegu byli: Miejski Ośrodek Kultury, Klub Olimpijczyka i Urząd Miasta w Terespolu.

Oficjalne wyniki dostępne na stronie: time2go.pl

cheba dnia June 16 2018 23:47:53 0 Komentarzy · 39 Czytań · Drukuj
Klub Olimpijczyka na XX Pikniku Olimpijskim
Byliśmy na XX Pikniku Olimpijskim W Warszawie!

9 czerwca w Parku Kępa Potocka w Warszawie, odbył się jubileuszowy 20. Piknik Olimpijski. Jubileusz był okazją do tego, by po raz pierwszy, wprowadzić elementy ceremoniału olimpijskiego. Moc atrakcji zamieniło ten dzień w prawdziwe święto sportu i rekreacji. Wszystko to za sprawą niezliczonych atrakcji i wspaniałych uczestników. Wielką, atrakcją była możliwość spotkania ponad 150 polskich medalistów olimpijskich. Piknik Olimpijski to impreza o charakterze promującym aktywny styl życia, zdrowie, sport i olimpizm, a także stwarzająca możliwość czynnego uczestnictwa w programie sportowym osobom w każdym wieku. Tegoroczna edycja była poświęcona III Młodzieżowym Igrzyskom Olimpijskim w argentyńskim Buenos Aires i z tego względu wiele atrakcji było przygotowanych specjalnie dla dzieci i młodzieży. Wystawionych zostało blisko 40 stanowisk promujących dyscypliny sportowe, nie tylko olimpijskie. Odbyły się pokazy, konkursy, występy na scenie oraz rozgrywki i gry. Każdy uczestnik, który wziął udział w dowolnej konkurencji otrzymał jedną z tysięcy nagród. Na Pikniku nie zabrakło stoisk Polskiego Komitetu Olimpijskiego, czyli: Strefy Idei Olimpijskiej, Polskich Nadziei Olimpijskich czy Fair Play.
Nie mogło zabraknąć Klubu Olimpijczyka z Terespola podczas tak ważnego dnia sportu! Terespol reprezentowała silna grupa 50 osób. Skorzystaliśmy z niepowtarzalnej okazji, aby porozmawiać z Mistrzami, zaprosić ich do wspólnego zdjęcia i otrzymać pamiątkowe autografy. Najmłodsi uczestnicy Pikniku zmierzyli się ze sportowcami w przeciąganiu liny i skakaniu przez gumę. Był wspólny taniec z cheerleaderkami, malowanie buziek, "ekstremalne" skoki na eurobangee i udział w konkursie plastycznym. Nieco starsi strzelali na bramkę, rozgrywali mecze siatkówki i koszykówki. Wzięliśmy udział w biegu Warszawa – Buenos Aires na dystansie 12 322 km. Duża grupa „naszych” pływała na kajakach.
Z pewnością pojawimy się na Pikniku za rok, wspólnie będziemy obchodzić 100 lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


cheba dnia June 11 2018 13:24:16 0 Komentarzy · 43 Czytań · Drukuj
Popularyzowali eisstock
Popularyzowali eisstock podczas konferencji metodyczno – naukowej

25 maja 2018 r. w Białej Podlaskiej odbyła się XII Międzynarodowa Konferencja Metodyczno – Naukowa. Organizatorem była AWF w Białej Podlaskiej oraz LSPA w Rydze. Myślą przewodnią konferencji było: „Nie zamykajcie się w halach”. Celem zaś edukacja plenerowa – szansą na podniesienie atrakcyjności lekcji wychowania fizycznego we współczesnej szkole. Wśród wielu gier i zabaw plenerowych, nauczyciel wychowania fizycznego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu, Andrzej Korbal, wraz z młodzieżą, przedstawili reguły i technikę gry w eisstocka. Propozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem nauczycieli wychowania fizycznego, jak i kadry naukowej obu uczelni.

cheba dnia June 11 2018 13:18:54 0 Komentarzy · 28 Czytań · Drukuj
Grali w Terespolu
VII Turniej Eisstocka w Terespolu

Dwa dni trwał VII Międzynarodowy Turniej Eisstocka w Terespolu. 29 i 30 kwietnia 2018 r. 14 drużyn z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Polski grali na parkingu przy ul. Wojska Polskiego oraz na boisku ALO. Dopisała pogoda, w związku z tym zawody były wielkim świętem dla zawodników i kibiców. Organizatorem Turnieju był UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka. W ceremonii otwarcia uczestniczył burmistrz miasta Terespol, Jacek Danieluk oraz Udo Raicheneker, przedstawiciel eisstocka na Europę. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie. Tym razem gospodarze okazali się bardzo gościnni i pozwolili wygrać rywalom. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Litwy U19, przed Brześciem U19. Na najniższym podium uplasowała się również drużyna z Brześcia U23. Z naszych najlepiej zaprezentowała się drużyna seniorów, w składzie: Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Zdzisław Wołoszko, Tomasz Czapski i Jacek Wiśniewski, którzy zajęli 6 miejsce. U19 zajęła 10 miejsce, a U16 uplasowała się na 11 miejscu. Wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary i dyplomy, a trzy najlepsze drużyny medale. Sponsorem zawodów był Urząd Miasta Terespol i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

cheba dnia April 30 2018 17:04:21 0 Komentarzy · 68 Czytań · Drukuj
Wyniki Biegów Katyńskich, Terespol 2018
KOMUNIKAT 10. KATYŃSKICH POWIATOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH,
TERESPOL, 13.04.2018 r.

Dostępny jest również filmik Radio Biper, zapraszamy do oglądania:
https://www.youtube.com/watch?v=f1wVUGZO8NM

cheba dnia April 16 2018 13:01:33 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 111 Czytań · Drukuj
Biegali w Terespolu!
X KATYŃSKIE POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE, TERESPOL, 13.04.2018

Około 500 osób ukończyło X Katyńskie Powiatowe Biegi Przełajowe w dniu 13 kwietnia 2018 roku w Terespolu. Otwarcie było zgodne z ceremoniałem olimpijskim. Pamięć polskich olimpijczyków zamordowanych w Katyniu uczczono podczas apelu poległych. Minutą ciszy uczczono również pamięć Prezesa PKOL, Piotra Nurowskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Zawody były jednocześnie inauguracją powiatowych obchodów Dni Olimpijczyka, z tej okazji odczytany został Apel Olimpijski. Głos zabierali: burmistrz miasta Jacek Danieluk, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, Bogdan Korzeniewski. Oficjalnie zawody otworzyła trzykrotna olimpijka, Lidia Chojecka. Organizatorzy podsumowali Powiatowy Konkurs Plastyczny: „Mój bohater IO w PyeongChang. Nagrody ufundowane przez PKOL otrzymali: Helena Sacharuk – SP Neple, Dawid Baraniuk – Chotyłów, Emil Jankowski i Krystian Pilipczuk – Dobryń, Sebastian Bernad – Dobryń, Maja Woźniak – Neple, Magdalena Dabrowska – nr 1 Terespol, Justna Witkowska – Neple i Paulina Fedorczuk – nr 2 Terespol. Patronat prasowy nad imprezą objęło "Słowo Podlasia". Ruszyło radosne bieganie, dopisała pogoda, kibice i budząca się do życia przyroda. Odbyło się 15 biegów na dystansie od 500 m do 1200 metrów. Startowali reprezentanci szkół powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Najlepsi otrzymali medale, dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Terespol i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Zawodnicy walczyli zgodnie z zasadą fair play. Taka postawa bardzo podobała się kibicom, którzy gromkimi brawami oklaskiwali wysiłek wszystkich uczestników bez wyjątku. Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka i Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu. Tradycyjnie, na mecie można było spróbować ciasta i napić się gorącej herbaty i kawy.
Pełny Komunikat w poniedziałek! Zdjęcia już w galerii!

cheba dnia April 13 2018 22:02:09 0 Komentarzy · 86 Czytań · Drukuj
Wyniki Konkursu!!!
Protokół Powiatowego Konkursu
„MÓJ BOHATER IGRZYSK OLIMPIJSKICH W PYEONGCHANG”


Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac z powiatu Bialskiego. Po wnikliwej weryfikacji jury wyróżniło następujące prace:


- w kategorii klas I – III SP:

I m. –Helena Sacharuk – kl I SP Neple, op. Beata Kołodziejczyk
II m. – Dawid Baraniuk – kl II SP Chotyłów, op. Artur Sieraj
III m. – Emil Jankowski – kl III SP Dobryń Duży – op. Elżbieta Kotyra
- Krystian Pilipczuk – kl III SP Dobryń Duży – op. Elżbieta Kotyra

- w kategorii klas IV – VII SP:

I m. – Sebastian Bernad – kl VI SP Dobryń Duży, op. Marzena Niedźwiedż
II m. – Maja Marta Woźniak – kl IV SP Neple – op. Edyta Drobysz
III m. – Magdalena Dąbrowska – kl V SP nr 1 Terespol – op. Edyta Drobysz
- Justyna Witkowska – kl IV SP Neple – op. Edyta Drobysz

- w kategorii Gimnazjum :

III m - Paulina Fedorczuk - GM nr 2 Terespol, op. Edyta Drobysz

Nagrody wyróżnionym zostaną wręczone 13 kwietnia (piątek) 2018r. o godz. 10.00 w Terespolu podczas uroczystego otwarcia X Katyńskich Powiatowych Biegów Przełajowych


Gratulujemy i zapraszamy!

cheba dnia April 10 2018 09:47:37 0 Komentarzy · 60 Czytań · Drukuj
Grali na Mistrzostwach Świata!
Mistrzostwa Świata Seniorów w Eisstocka

Mistrzostwa Świata odbyły się w Austrii, w Amstetten. Trwały od 27 lutego do3 marca. Polskę reprezentowała drużyna z Terespola w składzie: Karolina Zajączkowska, Agata Korzeniewska, Jowita Korbal i Paulina Biłanicz. Dziewczęta zajęły czwarte miejsce w grupie. Dobrze wypadły w grze na celność. W przyszłym roku w nagrodę Polska będzie mogła wystawić trzy zawodniczki w indywidualnej grze na celność. Drużyna mieszana: Bartosz Wiśniewski, Andrzej Korbal (Terespol) i Roman Kaczmarek, Tadeusz Godziatkowski (Bydgoszcz) zajęła szóste miejsce. Występ w Austrii opiekun drużyny, Andrzej Korbal podsumowuje jako przeciętny. Oprócz czysto sportowego, niezwykle ważny aspekt towarzyski wyjazdu. Dziewczęta nawiązały mnóstwo znajomości. Zaprzyjaźniły się zwłaszcza z ekipami Austrii i Brazylii.

cheba dnia March 05 2018 15:32:03 0 Komentarzy · 63 Czytań · Drukuj
Grali w Austrii
Mistrzostwa Europy w Eisstocka

Od 20 do 24 lutego trwały Mistrzostwa Europy w Eisstocka. W Amstetten, w Austrii Polskę reprezentowały dwie drużyny. W kategorii U16 piąte miejsce zajęli: Karolina Zajączkowska, Agata Korzeniewska, Piotr Żmińczuk i Jakub Żądło. Niezły występ w indywidualnym konkursie rzutów na odległość zanotował Jakub Żądło, który uplasował się na VIII miejscu. W kategorii U19 Polskę reprezentowali: Bartosz Martyniuk, Piotr Wiśniewski, Karol Bieńkowski i Jakub Tymon. Zajęli jedenaste miejsce. Trzech z tych chłopców trenuje dopiero od 3 miesięcy. Nie wiele można był oczekiwać po ich grze. Pojechali na zawody po naukę.

cheba dnia March 05 2018 15:30:06 0 Komentarzy · 62 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 31 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2008 by patryk18duch