Klub Olimpijczyka przy ZSO1 w Terespolu
Strona Główna · Kategorie Newsów · Artykuły · Forum · LinkiNovember 23 2017 06:05:59
Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Artykuły
Galeria
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj

PKOL
ZSO1 Terespol
Ostatnie Artykuły
Pan Jan Wielki
ROK COUBERTINOWSKI 2013
MISTZOSTWA ŚWIATA W ...
Od 2015 Igrzyska Eur...
Skrócone przepisy gr...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Klaudia
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Dla Niepodległej
Pobiegły w Biegu Niepodległości

29. Bieg Niepodległości w Warszawie okazał się rekordowy. W imprezie wystartowało 15 465 osób. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonali Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) w czasie 30.03, a wśród kobiet Ewa Jagielska (LKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka) - 34.38. W kolumnie biegaczy nie zabrakło mieszkańców Terespola. Aby na sportowo uczcić wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości wystartowały: Agnieszka Marchlewska, Aleksandra Kotowska, Katarzyna Tabulska i Krystyna Pucer. Bieg odbył się w sobotę, 11 listopada i rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem hymnu. Na trasę ruszyliśmy o symbolicznej godzinie 11.11 i biegliśmy w dwóch kolumnach: osoby w białych i czerwonych koszulkach – tworząc najdłuższą flagę Polski. Bieg był również okazją do pomocy dwóm chorym chłopcom. Nasze zaangażowanie i dotarcie do mety z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Waldka i Oliwiera” zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO BP przekaże darowiznę na sprzęt medyczny dla chłopców.

cheba dnia November 13 2017 08:09:15 0 Komentarzy · 21 Czytań · Drukuj
Klub Olimpijczyka na XVI Sejmiku!
Terespol w doborowym towarzystwie

Od 20 do 21 października 2017 r. w Nowym Dębcu w hotelu "Niedźwiedź" oraz w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie obradował XVI Ogólnopolski Sejmik Klubów Olimpijczyka, Szkół im. Polskich Olimpijczyków oraz Rad Regionalnych PKOl. W sejmiku uczestniczyło ok. 110 osób z 25 Klubów Olimpijczyka, 7 Szkół im. Polskich Olimpijczyków oraz pięciu Rad Olimpijskich z ośmiu województw.
Gośćmi Sejmiku było 16 olimpijczyków: Dariusz Goździak – złoty medalista IO w Barcelonie – pięciobój nowoczesny, Szymon Ziółkowski – złoty medalista IO w Sydney – LA, Michał Jeliński – złoty medalista IO w Pekinie – wioślarstwo, Andrzej Wróbel – złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Barcelonie – LA, Marek Leśniewski – srebrny medalista IO w Seulu – kolarstwo, Marian Sypniewski – dwukrotny medalista IO w Moskwie i Barcelonie w szermierce, Kajetan Broniewski - brązowy medalista IO w Barcelonie – wioślarstwo, Katarzyna Deberny – uczestniczka IO w Pekinie – żeglarstwo, Zygfryd Kuchta – brązowy medalista IO w Montrealu – piłka ręczna, Wojciech Matusiak – uczestnik IO w Meksyku – kolarstwo szosowe, Krzysztof Pierwieniecki – uczestnik IO w Monachium – boks, Jakub Jelonek – uczestnik IO w Pekinie i Rio – chód 20 km, Jerzy Wybieralski – uczestnik IO w Monachium – hokej na trawie, Jerzy Czajka – uczestnik IO w Monachium – hokej na trawie, Mariusz Kubiak – uczestnik IO w Moskwie – hokej na trawie i Grzegorz Kołtan – olimpijczyk z Montrealu i Moskwy- kajakarstwo.

Sejmik otworzył Andrzej Kraśnicki. Nakreślił plany działalności PKOl na najbliższe lata. Szczególnie skoncentrował się na zbliżającym się (2019 r.) jubileuszu 100-lecia działalności PKOl. Podkreślił ważną rolę klubów olimpijczyka i szkół w promowaniu idei olimpijskiej w lokalnym środowisku. Życzył wszystkim wytrwałości i satysfakcji na polu krzewienia wartości olimpijskich wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Przedstawiciele klubów, rad i szkół przedstawili swoją działalność. Przewodnicząca Klubu Olimpijczyka w Terespolu, Krystyna Pucer przedstawiła prezentację dotyczącą działalności klubu w naszym mieście. Największe zainteresowanie zebranych wzbudziła Olimpiada Przedszkolaków oraz eisstock. W imieniu terespolskiej społeczności wręczyła organizatorom wykonanego w MOK anioła z życzeniami „aby dobre anioły towarzyszyły im zawsze na olimpijskim szlaku”.

W drugim dniu Sejmiku jego uczestnicy przenieśli się do Racotu, gdzie m.in. zwiedzili tamtejszą Stadninę Koni i odbyli przejażdżki powozami po okolicy. Następnie w gimnazjum spotkali się z uczniami - uczestnikami wyjazdów na igrzyska olimpijskie oraz zwiedzili szkołę. Sejmikowi towarzyszyła wystawa fotografii z okazji 25. rocznicy wyjazdu racockiej młodzieży na pierwsze igrzyska olimpijskie (Barcelona 1992).

cheba dnia October 25 2017 15:05:16 0 Komentarzy · 46 Czytań · Drukuj
Aktywni w Terespolu
Europejski Tydzień Sportu w Terespolu

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia sportu w Terespolu odbyły się trzy imprezy sportowe. 26 września odbył się Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo powiatu Bialskiego. W zawodach wzięło udział 50 zawodników reprezentujących 5 szkół w ramach licealiady. Zwyciężyła drużyna ZS Małaszewicze. 27 września odbyły się 27 Powiatowe Biegi Uliczne im. Wincentego Kozłowskiego. Do mety dotarło niemal 400 zawodników. Na zakończenie tego aktywnego tygodnia odbyły się zabawy i gry na rolkach. Z tej oferty aktywności skorzystało 30 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety ufundowane przez PKOL. Na koniec pod eskortą policji, oklaskiwani przez mieszkańców, przejechaliśmy ulicami miasta.

cheba dnia September 29 2017 19:42:30 0 Komentarzy · 67 Czytań · Drukuj
Biegali w Terespolu
Radosne bieganie w obecności olimpijczyka

27 września 2017 roku już po raz 27 obyły się Powiatowe Biegi Uliczne im. Wincentego Kozłowskiego w Terespolu. Otwarcie zawodów odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim, była flaga, hymn i znicz olimpijski. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć Wincentego Kozłowskiego, wieloletniego nauczyciela i znakomitego wychowawcy wielu pokoleń młodzieży liceum w Terespolu, a delegacja młodzieży złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze na Jego grobie. Organizatorzy podsumowali konkurs plastyczny „Polacy na Mistrzostwach Świata w Londynie”. Przy pięknej, słonecznej pogodzie ruszyło radosne bieganie. Odbyło się 15 biegów w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Startowali reprezentanci niemal wszystkich szkół powiatu bialskiego. Zawody ukończyło 391 osób. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody, dyplomy i medale. Wszyscy mogli liczyć na oklaski i doping zgromadzonych kibiców. Tradycyjnie, w Terespolu nie mogło zabraknąć olimpijczyka! Gościliśmy przesympatyczną Lidię Chojecką, lekkoatletkę, medalistkę Mistrzostw Europy i Świata, trzykrotną uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich. Pani Lidia uczestniczyła w ceremonii otwarcia, nagradzała najlepszych, rozdała mnóstwo autografów, pozowała do zdjęć. Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka przy pomocy młodzieży Akademickiego Liceum w Terespolu. Sponsorami zawodów byli: Urząd Miasta Terespol, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, sklep „Puchatek” – Joanna Kotowska, kwiaciarnia „Stokrotka” – Stanisława Dac, Pizzeria „Mamma Mia” – Natalia Wierzbicka i Pizzeria „Solare” – Radosław Bancarzewski.

cheba dnia September 28 2017 13:50:18 0 Komentarzy · 85 Czytań · Drukuj
Wyniki XXVII Powiatowych Biegów Ulicznych
KOMUNIKAT KOŃCOWY XXVII POWIATOWYCH BIEGÓW ULICZNYCH
TERESPOL, 27 WRZEŚNIA 2017 ROK


cheba dnia September 28 2017 07:56:55 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 196 Czytań · Drukuj
Konkurs Plastyczny rozstrzygnięty!
Protokół Powiatowego Konkursu
„Polacy na Mistrzostwach Świata w Londynie”


Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac z powiatu Bialskiego. Po wnikliwej weryfikacji jury wyróżniło następujące prace:


- w kategorii klas I – III SP:
I m. –Emil Jankowski – SP Dobryń
II m. – Kacper Taruc – SP Dobryń
III m. – Paulina Wolska – SP Dobryń
Opiekunką uczniów jest pani Elżbieta Kotyra

- w kategorii klas IV – VII SP:
wyróżnienia:
Emilia Stefaniuk - SP Woskrzenice – op. Elżbieta Ceniuk
Bartosz Stefaniuk – SP nr 2 Terespol – op. Edyta Drobysz
Patrycja Błaszczuk – SP Dobryń – op. Marzena Niedźwiedź
Justyna Witkowska – SP Neple – Edyta Drobysz

- w kategorii Gimnazjum :
I m - Magdalena Mazurkiewicz - GM nr 2 Terespol

Nagrody wyróżnionym zostaną wręczone 27 września 2017r. o godz. 11.00 w Terespolu podczas uroczystego otwarcia XXVII Powiatowych Biegów Ulicznych im. Wincentego Kozłowskiego.
cheba dnia September 25 2017 18:36:36 0 Komentarzy · 41 Czytań · Drukuj
Grali na Litwie
Liczyliśmy na więcej…

16 września 2017 r. w Lasoliji na Litwie odbył się Międzynarodowy Turniej w Eisstocka. Rywalizowało 10 drużyn z: Rosji, Finlandii, Litwy, Białorusi i Polski. Z Terespola wystartowały dwie drużyny. Seniorzy zajęli 6 miejsce, a 8 miejsce reprezentanci do lat 16. Nie ukrywamy, że liczyliśmy na dużo więcej. Słabszy wynik młodzieży usprawiedliwia fakt rywalizacji z seniorami.

cheba dnia September 25 2017 17:05:02 0 Komentarzy · 25 Czytań · Drukuj
Mistrzostwa Europy Wschodniej w Eisstocka
Udany start w Brześciu

W Mistrzostwach Europy Wschodniej w Eisstocka na Białorusi wystąpiło po 12 drużyn wśród kobiet i mężczyzn reprezentujących Białoruś, Litwę i Polskę. Zawody były rozgrywane w dniach 29 – 30 lipca 2017 r. w Brześciu. Turniej był bardzo trudny ze względu na wysoką temperaturę i to wciągu obu dni. Mimo to, bardzo dobrze spisali się podopieczni Andrzeja Korbala. Wszystkie drużyny reprezentujące Polskę wróciły do kraju z medalami i pucharami. Drużyna dziewcząt: Jowita Korbal i Paulina Biłanicz zajęły III m drużynowo. Agata Korzeniewska i Karolina Zajączkowska zdobyły brązowe medale drużynowo na celność. Takie same medale zdobyli mężczyźni w rywalizacji drużynowej na celność, w składzie: Andrzej Korbal, Zdzisław Wołoszko, Jacek Wiśniewski i Marek Czerwiński. Indywidualnie, na czwartym miejscu (najwyżej) został sklasyfikowany Piotr Żmińczuk.

cheba dnia August 03 2017 14:46:31 0 Komentarzy · 61 Czytań · Drukuj
27. Bieg Powstania Warszawskiego, 29.07.2017
Z Izą w roli głównej

Tysiące płonących zniczy, mrok, minuta ciszy i patriotyczna Rota. W takiej oprawie rozpoczął się 27. Bieg Powstania Warszawskiego, w dniu 29 lipca 2017 r. Ta wyjątkowa impreza powstała, by uczcić rocznicę wydarzeń sprzed ponad 70 lat. Trasa biegu poprowadziła w rejonach, w których były prowadzone najbardziej spektakularne walki powstańcze. W kilku punktach zainscenizowane były, przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Radosław” sceny z Powstania Warszawskiego. Gośćmi honorowymi Biegu byli kombatanci - powstańcy warszawscy, a kulminacyjny odcinek przed metą oświetlony był płonącymi zniczami. Ponadto wszyscy biegacze pokonywali trasę z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu i znakiem Polski Walczącej, oddając tym samym hołd wszystkim uczestnikom tamtych wydarzeń. Bieg na dystansie 5 km rozpoczął się o godzinie 20.00, a na 10 km o 21.00. Wśród niemal 11 tys. biegaczy-grupa z Terespola.
Najjaśniejszą gwiazdą wieczoru była Iza Trzaskalska, która wygrała z czasem 33,51 (przegrała tylko z 10 mężczyznami!). Bezpośrednio po biegu udała się na obóz do Spały, gdzie przygotowuje się do MŚ w Londynie. Bieg ukończyli również: Aleksandra Kotowska, Agnieszka Marchlewska, Katarzyna Tabulska, Dawid Rafałko, Jarosław Pucer i Krystyna Pucer. Upamiętniliśmy na sportowo to ważne wydarzenie historyczne i pomogliśmy 17 – letniej Julii. Nasze zaangażowanie zostanie przeliczone na konkretną pomoc. Fundacja PKO BP przekaże darowiznę na operację serca.


cheba dnia July 30 2017 17:13:59 0 Komentarzy · 78 Czytań · Drukuj
Białoruś i Polska na Turnieju Eisstocka
Kolejny turniej eisstocka

Z okazji „Dni Terespola” odbył się Międzynarodowy Turniej Eisstocka. W niedzielę, 16 lipca wystartowało 7 drużyn reprezentujących Białoruś i Polskę. Wygrała drużyna Baufarma Brześć przed Juniorami U16 Brześć. Na trzecim miejscu uplasowali się Polacy – Juniorzy U16. Turniej był okazją do kolejnego spotkania, wymiany doświadczeń, doskonalenia i „szlifowania” formy. Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka, a fundatorem nagród Urząd Miasta w Terespolu.

cheba dnia July 16 2017 15:48:51 0 Komentarzy · 74 Czytań · Drukuj
XVI Olimpiada Przedszkolaków
Olimpijskie zmagania terespolskich przedszkolaków

Już po raz szesnasty 13 czerwca 2017 r. odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaków w Terespolu. Głównymi celami imprezy są: popularyzacja sportu wśród przedszkolaków, rozwijanie sprawności ogólnej, kształtowanie zasad zdrowej rywalizacji, upowszechnianie aktywnego stylu życia na świeżym powietrzu i upowszechnianie idei olimpijskiej. Organizatorem Olimpiady jest Klub Olimpijczyka w Terespolu. Zawody rozpoczęły się uroczystym przemarszem małych sportowców. Ceremonia otwarcia odbyła się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Obecny był burmistrz miasta Jacek Danieluk oraz dyrektor ZSO Dorota Szprychel. Złożyli życzenia wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Namawiali dzieci do wysiłku fizycznego, kształtowania tężyzny fizycznej. Wyrazili nadzieję, że wśród dzieci wyrośnie przyszły olimpijczyk. Organizatorzy przygotowali 20 różnych konkurencji dostosowanych do wieku i możliwości małych sportowców. Każde z dzieci mogło popisać się swoją sprawnością fizyczną, a często też pomysłowością czy spostrzegawczością. Nie było żadnej rywalizacji, a w razie trudności dzieci mogły liczyć na pomoc młodzieży. Widać było, że wszystkie konkurencje sprawiają wielką „frajdę”, mało tego podczas rozmowy dzieci wykazały się wielką znajomością tematyki olimpijskiej i Igrzysk. Za trud, wysiłek i wielkie zaangażowanie podczas zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali „smerfne” dyplomy. Przedszkole otrzymało nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Terespolu.

Uśmiechy dzieci, wesołe okrzyki, wspólna zabawa bez podziałów i rywalizacji po raz kolejny udowodniły nam, że warto organizować takie spotkania.

cheba dnia June 13 2017 14:27:28 0 Komentarzy · 101 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 30 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2008 by patryk18duch