Klub Olimpijczyka przy ZSO1 w Terespolu
Strona Główna · Kategorie Newsów · Artykuły · Forum · LinkiSeptember 26 2017 02:13:25
Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Artykuły
Galeria
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj

PKOL
ZSO1 Terespol
Ostatnie Artykuły
Regulamin 27. Powiat...
Pan Jan Wielki
ROK COUBERTINOWSKI 2013
MISTZOSTWA ŚWIATA W ...
Od 2015 Igrzyska Eur...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Klaudia
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Konkurs Plastyczny rozstrzygnięty!
Protokół Powiatowego Konkursu
„Polacy na Mistrzostwach Świata w Londynie”


Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac z powiatu Bialskiego. Po wnikliwej weryfikacji jury wyróżniło następujące prace:


- w kategorii klas I – III SP:
I m. –Emil Jankowski – SP Dobryń
II m. – Kacper Taruc – SP Dobryń
III m. – Paulina Wolska – SP Dobryń
Opiekunką uczniów jest pani Elżbieta Kotyra

- w kategorii klas IV – VII SP:
wyróżnienia:
Emilia Stefaniuk - SP Woskrzenice – op. Elżbieta Ceniuk
Bartosz Stefaniuk – SP nr 2 Terespol – op. Edyta Drobysz
Patrycja Błaszczuk – SP Dobryń – op. Marzena Niedźwiedź
Justyna Witkowska – SP Neple – Edyta Drobysz

- w kategorii Gimnazjum :
I m - Magdalena Mazurkiewicz - GM nr 2 Terespol

Nagrody wyróżnionym zostaną wręczone 27 września 2017r. o godz. 11.00 w Terespolu podczas uroczystego otwarcia XXVII Powiatowych Biegów Ulicznych im. Wincentego Kozłowskiego.
cheba dnia September 25 2017 18:36:36 0 Komentarzy · 0 Czytań · Drukuj
Grali na Litwie
Liczyliśmy na więcej…

16 września 2017 r. w Lasoliji na Litwie odbył się Międzynarodowy Turniej w Eisstocka. Rywalizowało 10 drużyn z: Rosji, Finlandii, Litwy, Białorusi i Polski. Z Terespola wystartowały dwie drużyny. Seniorzy zajęli 6 miejsce, a 8 miejsce reprezentanci do lat 16. Nie ukrywamy, że liczyliśmy na dużo więcej. Słabszy wynik młodzieży usprawiedliwia fakt rywalizacji z seniorami.

cheba dnia September 25 2017 17:05:02 0 Komentarzy · 2 Czytań · Drukuj
Uwaga! Konkurs
Polacy na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Londynie 2017 r.

Powiatowy Konkurs Plastyczny

Regulamin Konkursu


Organizator: Klub Olimpijczyka w Terespolu.
Cel: Upowszechnianie biegania wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie uzdolnień artystycznych.
Uczestnicy: Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół powiatu bialskiego.
Prace oceniane będą w 3 grupach wiekowych:
- szkoła podstawowa kl I – III
- szkoła podstawowa kl IV - VII
- gimnazjum kl II - III
Kategorie:
- rysunek, malarstwo, kolaż
- grafika komputerowa
Maksymalne wymiary prac:A4, A3
Prace, które przekroczą powyższe parametry nie będą przyjęte do konkursu.
Termin i miejsce składania prac: Prace powinny być złożone pod adres: Klub Olimpijczyka, ul. Wojska Polskiego88, 21-550 Terespol w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22.09.2017 r.
Sposób składania prac: Każda praca powinna być podpisana na odwrocie. Do pracy musi być dołączona informacja zawierająca:
- imię nazwisko ucznia,
- imię i nazwisko nauczyciela,
- nazwę szkoły,
- tytuł pracy,
- pisemne oświadczenie, że praca jest oryginalnym dziełem autora,
- wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody jego autora, lub też jego rodziców w przypadku niepełnoletności na wystawienie i reprodukcję pracy w środkach masowego przekazu i stronie internetowej Klubu Olimpijczyka wraz z podaniem imienia i nazwiska twórcy.
Tylko pod tym warunkiem praca będzie kwalifikowana do konkursu.
Prace stają się własnością organizatora i nie podlegają zwrotowi autorom.
Jury: Klub Olimpijczyka powoła jury złożone ze znawców sztuki w celu oceny prac w każdej grupie wiekowej i każdej kategorii.
Nagrody: Ufundowane przez Polski Komitet Olimpijski w Warszawie.

Wręczenie nagród nastąpi podczas 27. Powiatowych Biegów Ulicznych, które odbędą się 27 września 2017r o godz. 11.00 w Terespolu (przy Urzędzie Miejskim). Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Klubie Olimpijczyka, w Terespolu przy ul. Wojska Polskiego 88. Wyróżnione prace zostaną umieszczone na stronie internetowej Klubu: www.klubolimpijczyka.duchu.net oraz w środkach masowego przekazu.


Z Olimpijskim pozdrowieniem

cheba dnia September 01 2017 11:47:56 0 Komentarzy · 49 Czytań · Drukuj
Mistrzostwa Europy Wschodniej w Eisstocka
Udany start w Brześciu

W Mistrzostwach Europy Wschodniej w Eisstocka na Białorusi wystąpiło po 12 drużyn wśród kobiet i mężczyzn reprezentujących Białoruś, Litwę i Polskę. Zawody były rozgrywane w dniach 29 – 30 lipca 2017 r. w Brześciu. Turniej był bardzo trudny ze względu na wysoką temperaturę i to wciągu obu dni. Mimo to, bardzo dobrze spisali się podopieczni Andrzeja Korbala. Wszystkie drużyny reprezentujące Polskę wróciły do kraju z medalami i pucharami. Drużyna dziewcząt: Jowita Korbal i Paulina Biłanicz zajęły III m drużynowo. Agata Korzeniewska i Karolina Zajączkowska zdobyły brązowe medale drużynowo na celność. Takie same medale zdobyli mężczyźni w rywalizacji drużynowej na celność, w składzie: Andrzej Korbal, Zdzisław Wołoszko, Jacek Wiśniewski i Marek Czerwiński. Indywidualnie, na czwartym miejscu (najwyżej) został sklasyfikowany Piotr Żmińczuk.

cheba dnia August 03 2017 14:46:31 0 Komentarzy · 56 Czytań · Drukuj
27. Bieg Powstania Warszawskiego, 29.07.2017
Z Izą w roli głównej

Tysiące płonących zniczy, mrok, minuta ciszy i patriotyczna Rota. W takiej oprawie rozpoczął się 27. Bieg Powstania Warszawskiego, w dniu 29 lipca 2017 r. Ta wyjątkowa impreza powstała, by uczcić rocznicę wydarzeń sprzed ponad 70 lat. Trasa biegu poprowadziła w rejonach, w których były prowadzone najbardziej spektakularne walki powstańcze. W kilku punktach zainscenizowane były, przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Radosław” sceny z Powstania Warszawskiego. Gośćmi honorowymi Biegu byli kombatanci - powstańcy warszawscy, a kulminacyjny odcinek przed metą oświetlony był płonącymi zniczami. Ponadto wszyscy biegacze pokonywali trasę z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu i znakiem Polski Walczącej, oddając tym samym hołd wszystkim uczestnikom tamtych wydarzeń. Bieg na dystansie 5 km rozpoczął się o godzinie 20.00, a na 10 km o 21.00. Wśród niemal 11 tys. biegaczy-grupa z Terespola.
Najjaśniejszą gwiazdą wieczoru była Iza Trzaskalska, która wygrała z czasem 33,51 (przegrała tylko z 10 mężczyznami!). Bezpośrednio po biegu udała się na obóz do Spały, gdzie przygotowuje się do MŚ w Londynie. Bieg ukończyli również: Aleksandra Kotowska, Agnieszka Marchlewska, Katarzyna Tabulska, Dawid Rafałko, Jarosław Pucer i Krystyna Pucer. Upamiętniliśmy na sportowo to ważne wydarzenie historyczne i pomogliśmy 17 – letniej Julii. Nasze zaangażowanie zostanie przeliczone na konkretną pomoc. Fundacja PKO BP przekaże darowiznę na operację serca.


cheba dnia July 30 2017 17:13:59 0 Komentarzy · 74 Czytań · Drukuj
Białoruś i Polska na Turnieju Eisstocka
Kolejny turniej eisstocka

Z okazji „Dni Terespola” odbył się Międzynarodowy Turniej Eisstocka. W niedzielę, 16 lipca wystartowało 7 drużyn reprezentujących Białoruś i Polskę. Wygrała drużyna Baufarma Brześć przed Juniorami U16 Brześć. Na trzecim miejscu uplasowali się Polacy – Juniorzy U16. Turniej był okazją do kolejnego spotkania, wymiany doświadczeń, doskonalenia i „szlifowania” formy. Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka, a fundatorem nagród Urząd Miasta w Terespolu.

cheba dnia July 16 2017 15:48:51 0 Komentarzy · 70 Czytań · Drukuj
XVI Olimpiada Przedszkolaków
Olimpijskie zmagania terespolskich przedszkolaków

Już po raz szesnasty 13 czerwca 2017 r. odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaków w Terespolu. Głównymi celami imprezy są: popularyzacja sportu wśród przedszkolaków, rozwijanie sprawności ogólnej, kształtowanie zasad zdrowej rywalizacji, upowszechnianie aktywnego stylu życia na świeżym powietrzu i upowszechnianie idei olimpijskiej. Organizatorem Olimpiady jest Klub Olimpijczyka w Terespolu. Zawody rozpoczęły się uroczystym przemarszem małych sportowców. Ceremonia otwarcia odbyła się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Obecny był burmistrz miasta Jacek Danieluk oraz dyrektor ZSO Dorota Szprychel. Złożyli życzenia wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Namawiali dzieci do wysiłku fizycznego, kształtowania tężyzny fizycznej. Wyrazili nadzieję, że wśród dzieci wyrośnie przyszły olimpijczyk. Organizatorzy przygotowali 20 różnych konkurencji dostosowanych do wieku i możliwości małych sportowców. Każde z dzieci mogło popisać się swoją sprawnością fizyczną, a często też pomysłowością czy spostrzegawczością. Nie było żadnej rywalizacji, a w razie trudności dzieci mogły liczyć na pomoc młodzieży. Widać było, że wszystkie konkurencje sprawiają wielką „frajdę”, mało tego podczas rozmowy dzieci wykazały się wielką znajomością tematyki olimpijskiej i Igrzysk. Za trud, wysiłek i wielkie zaangażowanie podczas zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali „smerfne” dyplomy. Przedszkole otrzymało nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Terespolu.

Uśmiechy dzieci, wesołe okrzyki, wspólna zabawa bez podziałów i rywalizacji po raz kolejny udowodniły nam, że warto organizować takie spotkania.

cheba dnia June 13 2017 14:27:28 0 Komentarzy · 94 Czytań · Drukuj
XII Międzynarodowy Bieg Przyjaźni, Terespol - Brześć
Biegali w przyjaźni

W sobotę 10 czerwca 2017 r. odbył się XII Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol - Brześć. Organizatorem zawodów był Urząd Miasta Terespol, Urząd Miasta Brześć, Miejski Ośrodek Kultury i Klub Olimpijczyka w Terespolu. Zawody odbywały się pod Honorowym Patronatem Polskiego i Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego. Otwarcie odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim: była flaga i hymn olimpijski, sztafeta z ogniem i znicz olimpijski. Odczytany został również apel olimpijski. Gościem honorowym zawodów był olimpijczyk, Marian Sypniewski – dwukrotny brązowy medalista olimpijski we florecie. Obecni byli przedstawiciele władz obu miast. Na starcie w Terespolu stanęło niemal 100 zawodników z Rosji, Ukrainy i Białorusi i Polski. Wszyscy pokonali dystans 12 km i pomimo upału w dobrej kondycji zameldowali się na mecie w Brześciu.
Wśród mężczyzn wygrał Sergej Marczuk (Ukraina), w wśród kobiet Natalia Zasim (Białoruś).
Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych: do lat 20 – Marharyta Tsimoshak (BY), Szymon Sacharuk (PL), 20 – 29 lat – Natallia Zasim (BY), Grygorii Khomych (UA), 30 – 39 lat – Aneta Łuć (PL), Sergej Marczuk (UA), 40 – 49 lat – Iwona Steciuk (PL), Siergiej Panasiuk (UA), 50 i wyżej – Tatsiana Kchomich (BY) i YURII Murashov (UA).

Wyniki oraz fotorelacja na stronie MOK w Terespolu, w zakładce: imprezy sportowe, które się odbyły.

cheba dnia June 11 2017 19:18:21 0 Komentarzy · 83 Czytań · Drukuj
19. Piknik Olimpijski, Warszawa, 3.06.2017
Byliśmy na 19 Pikniku Olimpijskim.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które czekały na uczestników 19. Pikniku Olimpijskiego w Warszawie. Trzeba było być w Parku Kępa Potocka i przeżyć to wszystko samemu w dniu 3 czerwca 2017 r. Przedstawiciele Klubu Olimpijczyka w Terespolu (52 osoby) tam byli, wzięli udział w niecodziennym, wielobarwnym święcie sportu i olimpizmu. To jedyna taka impreza w Polsce, podczas której można spotkać ponad stu polskich medalistów olimpijskich i niezliczone rzesze olimpijczyków i ludzi sportu. Jak co roku lista tych nazwisk była imponująca i nie sposób wymienić wszystkich. Spotkaliśmy między innymi: Tomasza Majewskiego, Andrzeja Wrońskiego, Szymona Ziółkowskiego, Roberta Sycza i Tomasza Kucharskiego, Wojciecha Fortunę, Dariusza Goździaka, Mariana Sypniewskiego, Renatę Mauer, Jana Tomaszewskiego, Konrada Niedźwiedzkiego, Ryszarda Szurkowskiego i wielu innych wspaniałych polskich sportowców na czele z pierwszą damą polskiego sportu, siedmiokrotną medalistką olimpijską - Ireną Szewińską. Nie przegapiliśmy okazji, zdobyliśmy mnóstwo autografów i zdjęć z olimpijczykami. Jedną z głównych atrakcji piknikowych była strefa sportów zimowych z lodowiskiem i skocznią narciarską na czele. Prosto z Korei Południowej przyjechały oficjalne maskotki ZIO Pyeong Chang 2018. Była okazja, żeby zobaczyć je na żywo i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Zabawa była świetna, wzięliśmy aktywny udział w wielu konkursach, zdobyliśmy wiele gadżetów, dyplomów, medali i zabraliśmy ze sobą niezapomniane wrażenia. Za rok będziemy znowu, tym razem na jubileuszowym, XX Pikniku Olimpijskim.

cheba dnia June 04 2017 12:19:36 0 Komentarzy · 93 Czytań · Drukuj
Piszą o nas!
informacja na temat IX Katyńskich Powiatowych Biegów Przełajowych również na stronie internetowej Polskiego Komitetu Olimpijskiego:
www.olimpijski.pl/pl/aktualnosci,89/1695,biegi-pamieci-w-terespolu.html

cheba dnia May 12 2017 15:14:37 0 Komentarzy · 32 Czytań · Drukuj
Międzynarodowy Turniej Eisstocka w Terespolu
Polacy lepiej indywidualnie

Dwa dni: 29 i 30 kwietnia 2017 r. trwał Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Terespola w Eisstocka. 14 drużyn reprezentujących Finlandię, Rosję, Litwę, Białoruś oraz Polskę grało na boisku przy ZSO nr 1 i na parkingu przy ulicy Wojska Polskiego. W uroczystości otwarcia wzięli udział: burmistrz Jacek Danieluk oraz Udo Raicheneker (przedstawiciel eisstocka na Europę). Drużynowo wygrali Litwini przed Rossian Bears (Rosja), a trzecie miejsce zajęła drużyna z Brześcia – Brester Baufirma (Białoruś). „Nasi” zajęli odpowiednio: 4 m – Terespol U 16 II, 6 m – Terespol U 16 I, 8 m – Terespol U 19, a 10 m – seniorzy. Dużo lepiej było indywidualnie, 2 m wśród kobiet zajęła Karolina Zajączkowska. Wśród mężczyzn wygrał Tomasz Czapski, a 6 m zajął Bartosz Maryniuk.

Zawody były udane pod względem sportowym i organizacyjnym, dopisała również pogoda. Organizatorem turnieju był UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka. Najlepsi otrzymali dyplomy, medale i puchary ufundowane przez Urząd Miasta w Terespolu.

cheba dnia April 30 2017 19:08:16 0 Komentarzy · 79 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 30 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2008 by patryk18duch