Klub Olimpijczyka przy ZSO1 w Terespolu
Strona Główna · Kategorie Newsów · Artykuły · Forum · LinkiNovember 15 2018 15:25:25
Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Artykuły
Galeria
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj

PKOL
ZSO1 Terespol
Ostatnie Artykuły
Pan Jan Wielki
ROK COUBERTINOWSKI 2013
MISTZOSTWA ŚWIATA W ...
Od 2015 Igrzyska Eur...
Skrócone przepisy gr...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Klaudia
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Świętowali w biegu!
Świętowali na sportowo

Wspólnie świętowaliśmy z 20 000 biegaczy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pobiegliśmy z Aktywną Warszawą w 30. Biegu Niepodległości w Warszawie na dystansie 10 km.
W niedzielę 11 listopada 2018 r. dokładnie o godz. 11.11, 20 000 osób (tyle się zapisało) wystartowało w największym ulicznym biegu w historii stolicy z linii startu na rogu ul. Stawki i Al. Jana Pawła II. Trasa biegu prowadziła aleją Jana Pawła II i aleją Niepodległości. Wśród uczestników, jak co roku byli reprezentanci Terespola na czele z Izą Trzaskalską, która tym razem startowała jako żołnierz. Na zawody przyjechała prosto ze Szklarskiej, z obozu. W biegu wystartowali również: Katarzyna Tabulska, Barbara Zajko, Filip Zajko, Aleksandra Kotowska, Michał Kotowski, Agnieszka Marchlewska, Krystyna Pucer. Miło był spotkać na biegowej trasie absolwentów terespolskich szkół: min. Marka Daca i Jarka Pucera.
Bieg niepodległości to emocje, których nie da się opisać, to trasa, która jest niezmienna, to miejsca które mówią o polskości, to biegacze którzy ustawiają się w biało czerwoną, żywą flagę na linii startu, to piękne, niepowtarzalne medale. Wszyscy biegacze z Terespola założyli specjalne kartki i tym samym wsparli leczenie sześcioletniej Zosi. Dziewczynka od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. 11 listopada byliśmy razem jako wielka sportowa polska rodzina w stulecie niepodległości.

cheba dnia November 11 2018 18:24:30 0 Komentarzy · 12 Czytań · Drukuj
Wygrali na Białorusi
Kolejne zwycięstwo!

Duży, kolejny sukces odnotowała drużyna eisstocka z Terespola. 14 października, w Brześciu, przy pięknej, słonecznej pogodzie rozegrany został kolejny, Międzynarodowy Turniej Eisstocka. Wystartowało 11 drużyn reprezentujących różne miasta z terenu Białorusi i jednej z Polski. Walka była do końca niezwykle zacięta i wyrównana. O zwycięstwie „naszych” zadecydowały ostatecznie małe punkty. Zwyciężyła mieszanka doświadczenia i młodości: Andrzej Korbal, Jacek Wiśniewski, Bartek Wiśniewski i Piotr Żmińczuk. Drugie miejsce zajęła drużyna Real Brześć, a trzecie Juniorzy Brześć.

cheba dnia October 15 2018 15:37:48 0 Komentarzy · 40 Czytań · Drukuj
Debatowali o fair play
Nasi w debacie olimpijskiej

Pod hasłem: „Porozmawiajmy o fair play” 4 października w Centrum Olimpijskim PKOl im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się Debata Olimpijska. Wzięli w niej udział przedstawiciele Klubu Olimpijczyka w Terespolu i AWF w Białej Podlaskiej: Katarzyna Polaczuk, Krystyna Pucer i Anna Bodasińska. Uczestnicy debaty dyskutowali nad koniecznością odbudowy często zapominanych takich pojęć: jak uczciwość, szlachetność, prawość. W trzech panelach dyskusyjnych, których moderatorami byli Jerzy Wenderlich i Zofia Czernicka uczestniczyli:
- „Fair Play – donkiszoteria, cnota wartości?” - Andrzej Bachleda-Curuś, Ewa Błaszczyk, Stefan Friedmann, Adam Krzesiński, Krzysztof Pietraszkiewicz, Andrzej Strejlau, Andrzej Strzelecki;
- „Prawość zachowań – idea czy rzeczywistość w sporcie, życiu artystycznym, mediach, biznesie” - Stephane Antiga, Andrzej Byrt, Francoise Colombie, Maryla Rodowicz, Sławomira Łozińska, Jacek Wszoła, Andrzej Supron, Hanna Wawrowska;
- „Czym skorupka za młodu nasiąknie...” - dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 80 im. Marii Kownackiej w Warszawie: Lena Grzeszczyk, Sebastian Drwięga, Iwo Czajkowski, Julia Słowiak, Natalka Niwińska, Tadzio Łączyński, Zosia Uzdar, Zosia Lipniacka i Kamil Karpiński.


cheba dnia October 06 2018 07:29:18 0 Komentarzy · 53 Czytań · Drukuj
Po raz trzeci
Europejski Tydzień Sportu w Terespolu

Trzeci rok z rzędu Klub Olimpijczyka w Terespolu zaproponował w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu spędzanie aktywnie wolnego czasu na rolkach. 21 września o godz. 16.00 stawiła się niemal 90 osobowa grupa uczestników na boisku przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Rozpiętość wiekowa była dość duża, jednak nie to był najważniejsze, liczyła się dobra zabawa, możliwość aktywnego spędzenia czasu przy pięknej pogodzie i we wspaniałej atmosferze. Pan Andrzej Korbal zaproponował wiele konkurencji, min. slalom, czy przejazd pod wciąż obniżaną poprzeczką. Sporym wyzwaniem był przejazd po ruchomej desce. Wszyscy dali radę, sprostali wyzwaniu. W nagrodę każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe znaczki od PKOL i drobne gadżety. Na zakończenie uczestnicy w barwnej, hałaśliwej grupie przejechali ulicami miasta propagując ten rodzaj aktywności ruchowej wśród mieszkańców. Trasę przejazdu zabezpieczała policja. Dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

cheba dnia September 21 2018 18:57:07 0 Komentarzy · 53 Czytań · Drukuj
28 Powiatowe Biegi Uliczne za nami
Biegali „dla niepodległej”

28. Powiatowe Biegi Uliczne im Wincentego Kozłowskiego w Terespolu doskonale wpisały się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Otwarcie odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim: była flaga, hymn i znicz olimpijski. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego nauczyciela i znakomitego wychowawcy wielu pokoleń terespolskiej młodzieży. Młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze na jego grobie. Organizatorzy podsumowali konkurs plastyczny „Sportowy bohater narodowy”.
Przy pięknej, słonecznej pogodzie ruszyło radosne bieganie pod hasłem „dla niepodległej”. Odbyło się 15 biegów w różnych kategoriach wiekowych. Biegi ukończyło 453 osoby. Na najlepszych na mecie czekały medale, dyplomy i nagrody. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Jackiem Danilukiem. Tradycyjnie przybyli olimpijczycy: Urszula Kielan – srebrna medalistka IO z Moskwy w skoku w wzwyż i Dariusz Goździak – złoty medalista IO z Barcelony w pięcioboju nowoczesnym. W imieniu PKOL burmistrzowi Jackowi Danilukowi, Andrzejowi Korbalowi i Krystynie Pucer wręczyli brązowe medale „Za Zasługi Dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”. Nasi goście brali czynny udział w ceremonii otwarcia, nagradzali zwycięzców, pozowali do zdjęć, rozdawali autografy. Widać było, że ich obecność sprawia radość uczestnikom i podnosi rangę oprawy i całej imprezy.
Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka przy pomocy młodzieży Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Sponsorami nagród byli: Urząd Miasta Terespol, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, sklep „Puchatek” Joanny Kotowskiej, Kwiaciarnia „Stokrotka” Stanisławy Dac i pizzeria „Solare” Radosława Bancarzewskiego i PKOL.

cheba dnia September 21 2018 08:04:01 0 Komentarzy · 74 Czytań · Drukuj
Komunikat 28 Powiatowych Biegów Przełajowych
Komunikat końcowy 28. Powiatowych Biegów Ulicznych im. Wincentego Kozłowskiego
Terespol, 20. 09.2018 r.

cheba dnia September 21 2018 00:27:03 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 227 Czytań · Drukuj
Konkurs rozstrzygnięty!
WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„SPORTOWY BOHATER NARODOWY”


Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac z powiatu bialskiego. Jury stwierdza, ze poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, wszystkie prace były na temat. Uczestnicy konkursu posiadają niewątpliwie talent plastyczny oraz wiedzę na temat sportu i historii Polski. W związku z tym wyróżniono aż osiem prac konkursowych!
I m – Aleksandra Hryciuk – GM nr 9 Biała Podlaska
II m – Paulina Stukanowa – GM nr 2 Terespol
Maja Woźniak – SP Rokitno
III m – Weronika Tur – SP Chotyłów
Natalia Sawczuk – SP Rogoźnica

Wyróżnienia: Wiktoria Wawryniuk – SP Neple
Wiktoria Więcek – SP Chotyłów
Justyna Witkowska – SP Neple

Gratulacje! Wręczenie nagród 20 września, podczas 28. Powiatowych Biegów Ulicznych o godz. 10.00

cheba dnia September 19 2018 23:24:39 0 Komentarzy · 57 Czytań · Drukuj
Grali i zwiedzali
Grali i zwiedzali na Litwie

Od 13 do 15 września trwał wyjazd 38 osobowej grupy młodzieży Szkoły podstawowej nr 2 i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu na Litwę. Bazą wypadową były Druskienniki nad Niemnem. Mieliśmy okazję podziwiać uroki miasta i okolic podczas przejażdżki gondolami z wysokości 52 metrów. Skorzystaliśmy również z atrakcji parku wodnego w tej sanatoryjno – wypoczynkowej miejscowości. Miasteczko jest niezwykle urokliwe, a na ulicach słychać mowę w różnych językach świata, spotkać można było też naszych rodaków. W sobotę – 15 września w Lasdijai odbył się Międzynarodowy Turniej Eisstocka. Juniorzy zajęli 7 miejsce (Piotr Żmińczuk, Jakub Żądło, Agata Korzeniewska i Bartek Wiśniewski). Lepiej spisali się seniorzy, którzy grali w składzie: Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Zdzisław Wołoszko, Jacek Wiśniewski, Tomasz Czapski i zajęli wysokie, czwarte miejsce. W turnieju grały drużyny z Białorusi, Litwy i Polski.

cheba dnia September 16 2018 13:39:11 0 Komentarzy · 46 Czytań · Drukuj
Bezkonkurencyjni w eisstocka!
Terespol najlepszy w Brześciu!

Sukcesem zakończył się Międzynarodowy Turniej Eisstocka w Brześciu w dniu 28 lipca 2018r. dla „naszych”. W turnieju zorganizowanym z okazji Dni Brześcia wystąpiło 12 drużyn - reprezentacje miast, najsilniejszych ośrodków eisstocka: Grodno, Mińsk, Brześć oraz drużyna seniorów z Terespola. Drużyna w składzie: Andrzej Korbal, Jowita Korbal, Marek Czerwiński i Jacek Wiśniewski okazała się bezkonkurencyjna, wygrała zdecydowanie! „ Od samego początku do końca byliśmy mocno skoncentrowani na grze, nic nas nie rozpraszało. Gołym okiem widać było też postępy w technice gry zawodników. Wydaje się, że te właśnie czynniki były kluczem do zwycięstwa” – stwierdził grający trener, Andrzej Korbal.

cheba dnia August 01 2018 11:27:18 0 Komentarzy · 65 Czytań · Drukuj
Uczcili biegając
Pamiętamy!

Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z najpopularniejszych i największych biegów, organizowanych na terenie Warszawy. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego – tak istotnych dla każdego mieszkańca Warszawy. W tym roku ponownie do wyboru były dwa dystanse, 5 lub 10 kilometrów. Na starcie stanęło rekordowo 12 000 uczestników. Tysiące płonących zniczy, mrok, identyczne koszulki, opaski na ramieniu zawodników, minuta ciszy, Rota. W takiej oprawie 28 lipca 2018 r. rozpoczął się 28. Bieg Powstania Warszawskiego. Na wózkach najlepszy okazał się Witold Misztela. Na dystansie 5 km wygrali: Ewa Jagielska i Piotr Mielewczyk, a na 10 km: Iza Trzaskalska i Kamil Karbowiak. Jak co roku wystartowali oprócz Izy inni mieszkańcy Terespola: Aleksandra Kotowska, Agnieszka Marchlewska, Katarzyna Tabulska, Krystyna Pucer i Dawid Rafałko. Miło było spotkać na biegowej trasie absolwentów terespolskiego liceum. Biegali min.: Aleksandra Czarna, Mariola Kośko, Mirek Kośko, Jarek Pucer. Wspólnie z kombatantami – uczestnikami Powstania Warszawskiego i mieszkańcami stolicy uczciliśmy 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na sportowo! Wzięliśmy udział w akcji charytatywnej i pobiegliśmy dla Filipa i Dawidka.

cheba dnia July 29 2018 15:06:28 0 Komentarzy · 75 Czytań · Drukuj
Dni Terespola na sportowo
UDANIE ORGANIZACYJNIE I SPORTOWO

Udanie organizacyjnie i sportowo zakończył się Międzynarodowy Turniej Eisstocka o Puchar Burmistrza Miasta Terespol, z okazji Dni Terespola w dniu 15 lipca 2018 r. Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka, a sponsorem Urząd Miasta. Podczas zawodów obecni byli zacni goście: Władimir Czernow, mer Brześcia, wicekonsul z Brześcia, Paweł Borawski, sekretarz miasta, Józef Paderewski oraz burmistrz, Jacek Danieluk. Sędzią głównym rywalizacji był Udo Raicheneker. Wystartowało 9 drużyn reprezentujących Polskę i Białoruś. Niezbyt gościnni okazali się gospodarze, którzy w składzie: Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Zdzisław Wołoszko, Tomasz Czapski i Jacek Wiśniewski zajęli pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Real Brześć, a na trzecim Bizon Brześć. Juniorzy z Terespola zajęli piąte miejsce, a U16 ósme. Sześć czołowych zespołów otrzymało okazałe puchary, a pierwsza trójka medale.

cheba dnia July 15 2018 16:57:43 0 Komentarzy · 50 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 32 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2008 by patryk18duch