Międzynarodowy Turniej Eisstocka w Terespolu
Dodane przez cheba dnia April 30 2017 19:08:16
Polacy lepiej indywidualnie

Dwa dni: 29 i 30 kwietnia 2017 r. trwał Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Terespola w Eisstocka. 14 drużyn reprezentujących Finlandię, Rosję, Litwę, Białoruś oraz Polskę grało na boisku przy ZSO nr 1 i na parkingu przy ulicy Wojska Polskiego. W uroczystości otwarcia wzięli udział: burmistrz Jacek Danieluk oraz Udo Raicheneker (przedstawiciel eisstocka na Europę). Drużynowo wygrali Litwini przed Rossian Bears (Rosja), a trzecie miejsce zajęła drużyna z Brześcia – Brester Baufirma (Białoruś). „Nasi” zajęli odpowiednio: 4 m – Terespol U 16 II, 6 m – Terespol U 16 I, 8 m – Terespol U 19, a 10 m – seniorzy. Dużo lepiej było indywidualnie, 2 m wśród kobiet zajęła Karolina Zajączkowska. Wśród mężczyzn wygrał Tomasz Czapski, a 6 m zajął Bartosz Maryniuk.

Zawody były udane pod względem sportowym i organizacyjnym, dopisała również pogoda. Organizatorem turnieju był UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka. Najlepsi otrzymali dyplomy, medale i puchary ufundowane przez Urząd Miasta w Terespolu.