XII Międzynarodowy Bieg Przyjaźni, Terespol - Brześć
Dodane przez cheba dnia June 11 2017 19:18:21
Biegali w przyjaźni

W sobotę 10 czerwca 2017 r. odbył się XII Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol - Brześć. Organizatorem zawodów był Urząd Miasta Terespol, Urząd Miasta Brześć, Miejski Ośrodek Kultury i Klub Olimpijczyka w Terespolu. Zawody odbywały się pod Honorowym Patronatem Polskiego i Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego. Otwarcie odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim: była flaga i hymn olimpijski, sztafeta z ogniem i znicz olimpijski. Odczytany został również apel olimpijski. Gościem honorowym zawodów był olimpijczyk, Marian Sypniewski – dwukrotny brązowy medalista olimpijski we florecie. Obecni byli przedstawiciele władz obu miast. Na starcie w Terespolu stanęło niemal 100 zawodników z Rosji, Ukrainy i Białorusi i Polski. Wszyscy pokonali dystans 12 km i pomimo upału w dobrej kondycji zameldowali się na mecie w Brześciu.
Wśród mężczyzn wygrał Sergej Marczuk (Ukraina), w wśród kobiet Natalia Zasim (Białoruś).
Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych: do lat 20 – Marharyta Tsimoshak (BY), Szymon Sacharuk (PL), 20 – 29 lat – Natallia Zasim (BY), Grygorii Khomych (UA), 30 – 39 lat – Aneta Żuk (PL), Sergej Marczuk (UA), 40 – 49 lat – Iwona Steciuk (PL), Siergiej Panasiuk (UA), 50 i wyżej – Tatsiana Kchomich (BY) i YURII Murashov (UA).

Wyniki oraz fotorelacja na stronie MOK w Terespolu, w zakładce: imprezy sportowe, które się odbyły.