I Turniej Tenisa Stołowego
Dodane przez cheba dnia February 12 2019 15:36:16
Turniej Tenisa w Terespolu rozstrzygnięty!

12 lutego 2019 r. odbył si? I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu. Zawody otworzył dyrektor szkoły, pan Bogdan Korzeniewski. Na starcie stanęło 26 osób, reprezentujących miasto Terespol i okolic, byli przedstawiciele Białej Podlaskiej, a nawet Łukowa. Rozpięto wieku była duża- najmłodszy zawodnik miał 11 lat, a najstarszy 60, w gronie startujących trzy kobiety.
Śmiało można powiedzieć, że poziom zawodów był dość wysoki, a to za przyczyną umiejętności zawodników. Bez względu na wiek nie zabrakło też serca do walki i charakteru. Gry odbywały się w sportowej walce, zgodnie z zasadami fair play, były gratulacje i uścisk dłoni po każdym meczu.
Bezkonkurencyjny okazał się Marian Wardzyński, który wygrał Turniej przed Andrzejem Szotem i Urszulą Lewkowicz. Na czwartym miejscu uplasował się Krzysztof Kruczek, na piątym Zbigniew Burdzicki, a na szóstym miejscu zawody ukończył Piotr Lipowiecki.
Pierwsza szóstka z rąk dyrektora, Bogdana Korzeniewskiego otrzymała dyplomy, trzech pierwszych zawodników okazałe puchary.
Poza konkursem mecz rozegrali: dyrektor ALO, Bogdan Korzeniewski i burmistrz, Jacek Danieluk. Niestety, wynik meczu jest nieznany.
Organizatorem Turnieju był Klub Olimpijczyka działający przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Korbal.